Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

Stacionarus PC, nešiojamas Notebook, Netbook ar TAB (planšetė)Įvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

Stacionarus PC, nešiojamas Notebook, Netbook ar TAB (planšetė)


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 

Rinkos tyrimai. 2009 metai
Rinkos tyrimai. 2009 metai

Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.

Kaip išsirinkti nešiojamąjį kompiuterį

Prieš sprendžiant, kurį kompiuterį rinktis, reikia žinoti vieną tiesą – nėra geriausio gamintojo (Brando). Daugelis kompiuterių gamintojų leidžia pigių, optimalių ir verslo klasės kompiuterių serijas. Tad jei jūsų draugas turi už 5000 Lt pirktą ASUS kompiuterį, tai nereiškia, kad 1500 Lt kainuojantis ASUS bus irgi geras.

Kitas klausimas - kas geriau, jei tiek ASUS, tiek HP, DELL ar ACER kompiuteris kainuoja tuos pačius 1500 Lt? Imam statistiką. Platus tyrimas šiuo klausimu buvo atliktas tik 2009 metais, o tai yra tikrai senai, ypač žinant, kad kompiuterių rinkoje technologijos tobulėja labai sparčiai. Na, bet vis geriau nei nieko (žr. nuotrauką apačioje). Pakankamai aiškus paveiksliukas, bet žinant, kad tai 2009 metų informacija, varta pagalvoti apie tiesiog tikrai patinkančio ir tavo poreikius atitinkančio modelio pirkimą prasitęsiant garantinį laikotarpį.
Renkantis nešiojamąjį kompiuterį(NB) labai svarbu nuspręsti kam ir kur jis bus naudojamas. Kalbant apie NB tai tikrai svarbu, nes čia didelė tikimybė permokėti už tai, ko tau tiesiog nereikia. Pavyzdžiui labai geras ir greitas procesorius. Jis visai nereikalingas, jei pagrindinė kompiuterio paskirtis – naršyti internete. Pagal naudojimą, nešiojamuosius, skirtingai nuo stacionarių kompiuterių, galima suskirstyti net į 6 grupes:

  • Interneto naršymui – tai yra taip vadinami tinklo kompiuteriai (Netbook). Jų ekranas mažas, dažniausiai apie 10", jie lengvi, turi apie 320 GB dydžio kietąjį diską, 1 GB darbinės atminties(RAM) ir procesorių, kuris susitvarkys su pagrindinėmis užduotimis. Beje – neturi kompaktinių diskų skaitytuvo. Jei kompiuteris tau reikalingas naršymui internete, bendravimui su draugais, standartinėms teksto ir skaičių redagavimo funkcijoms – šis pasirinkimas yra geras. Kaina apie 1000 Lt
  • Mokslui ir kasdieniams darbams. Ši kategorija populiariausia. Tokio kompiuterio ekrano įstrižainė dažniausiai yra apie 15 colių, o viduje – visko optimaliai. Tai yra toks viduriukas, kai norisi geriau, bet nenori mokėti daugiau. Vidutinės talpos kietasis diskas(320 GB), pakankamai RAM (4 GB), integruota vaizdo plokštė, standartinės jungtys ir ne mažiau nei 2 kg svorio. Kaina 1300 Lt – 2000 Lt ribose.
  • Biuro darbams – labai panašus į kasdieniams darbams skirtą kompiuterį, tačiau turi kiek daugiau – diskrečiąją, o ne integruotą vaizdo plokštę, spartesnį procesorių, daugiau darbinės atminties ir solidesnę išvaizdą. Kaina nuo kasdieniams darbams skirto kompiuterio gali skirtis apie 1000 Lt.
  • Žaidimams ir pramogoms – tikri monstrai. Visų pirma jie pasižymi galingomis vaizdo plokštėmis, kad susidorotų su pačių naujausių žaidimų grafika. Taip pat turi didelį kietąjį diską ir ekraną, kurio įstrižainė gali siekti net 17". Sunkūs. Kaina apie 3000 Lt ir daugiau.
  • Keliavimui. Dažniausiai tai yra mažai sveriantys (1,3 – 2 kg) kompiuteriai, turintys 13 – 14 colių įstrižainės ekraną, daug jungčių ir pakankamai galingą procesorių. Jų kaina apie 3000 Lt.
  • Išskirtinio dizaino – tai kompiuteriai, kurie yra ne metalo prigrūstos mašinos, o stilingi aksesuarai. Pusė kompiuterio kainos sudaro dizainas. Jei nori aptraukto oda, turinčio Ferrari ar Lamborghini dizaino detalių kompiuterio – šis pasirinkimas kaip tik tau. Kaina nenusakoma.

Jei paklausite kas kompiuteryje svarbiausia, reiktų atsakyti – visas komplektas. Žinoma, procesorius yra smegenys. Jei jis spartus, kompiuteris dirbs greitai. Tačiau jei vienu metu mėgsti laikyti atsidaręs kelias programas ar daug internetinių puslapių, kompiuteriui yra svarbi operatyvioji atmintis(RAM) – kuo ji didesnė, tuo greičiau kompiuteris susitvarko su dideliu kiekiu vienu metu veikiančių programų. Gera vaizdo plokštė reikalinga jei nori pamatyti visus naujausių žaidimų efektus ir greitai dirbti su vaizdą apdorojančiomis programomis. Kietasis diskas taip pat prisideda prie spartesnio kompiuterio darbo, bet mano manymu jam atitenka tik antrojo plano vaidmuo. Jei nori pasigilinti į visas šias dalis – skaityk toliau.

  • Procesorius (CPU). Tai yra kompiuterio variklis. Jei nesi didelis kompiuterijos gerbėjas, gamintojų pateikiami procesoriaus aprašymai mažai ką sakys. Bet jų suprasti ir nebūtina. Yra gerų žmonių, kurie visus procesorius ištestuoja ir pateikia jų įvertinimus. Tiesiog paspausk čia, įvesk dominančio kompiuterio procesoriaus pavadinimą ir žinosi kiek jis geresnis ar blogesnis už kitus procesorius.
  • Vaizdo plokštė (GPU). Su vaizdo plokštėmis labai panašiai kaip ir su procesoriumi. Tiesiog paspausk čia, įvesk vaizdo plokštės pavadinimą ir žinosi kiek ji gera. Beje, apie vaizdo plokštes verta žinoti, kad jos yra dviejų rūšių – integruotosios ir diskrečiosios (įdėtos kaip atskira kompiuterio dalis). Integruota vaizdo plokštė yra mažesnio galingumo ir tinkama darbui su eilinėmis programomis, nesudėtingų žaidimų žaidimui bei video filmų žiūrėjimui. Jei kompiuteris bus skirtas žaidimams, tuomet vaizdo plokštė turėtų būti diskrečioji ir turėti bent 1 GB atminties.
  • Operatyvioji atmintis (RAM). Nuo jos priklauso kaip greitai veiks programos, su kuriomis yra dirbama vienu metu. Geriau rinktis kompiuterį su bent 4GB operatyviosios atminties. O iš esmės – kuo daugiau tuo geriau. Prie RAM taip pat yra prirašomi ir kiti sutrumpinimai, apie kuriuos verta žinoti, jog DDR3 yra geriau už DDR2, o kuo didesnis skaičius prie MHz, tuo geriau. Beje, ko tau greičiausiai parduotuvėje nepasakys – RAM labai priklauso nuo kompiuteryje įdiegtos operacinės sistemos (OS), kaip pvz. "Windows 7" ar "Windows Vista". Jei OS bus 32 bitų, tuomet kad ir kiek kompiuteris turės RAM, panaudoti vis tiek bus galima tik 3GB. Norint išnaudoti daugiau, kompiuteryje turi būti 64 bitų OS.
  • Kietasis diskas (HDD arba SSD). Jis saugo visą kompiuteryje esančią informaciją – nuo programų iki filmų. Taigi kuo daugiau vietos, tuo daugiau informacijos galima turėti kompiuteryje. Kitas svarbus niuansas – visa informacija apie atidaromas programas ir failus yra imama iš kietojo disko ir eina į RAM. O iš ten jau matai rezultatą. Tad kuo greičiau informacija nukeliaus į RAM, tuo greičiau veiks kompiuteris. Kietojo disko greitis matuojamas "rpm", kuo jis didesnis – tuo geriau. Kita vertus, jei kompiuteryje pritrūks vietos – visuomet galėsi nusipirkti išorinį diską ir informaciją perkelti ten.

Yra ir naujos kartos kietieji diskai, kurie vadinami SSD (Solid State Drive). Lyginant su standartiniu HDD disku, jie turi tris privalumus ir vieną trūkumą. Pirmas privalumas – mažesni, tad tokį diską turintis kompiuteris yra lengvesnis. Antra – spartesni, tad kompiuteris veiks greičiau. Trečia – jie neturi judančių dalių, tad net ir labai kratant kompiuterį, kietojo disko nesugadinsi. O mes žinome, jog HDD labai nemėgsta judesio ir kompiuterį papurčius – gali sugesti. Minusas – jie žymiai brangesni.

Tiek apie nešiojamuosius kompiuterius. Tiesiog išsirink kelis modelius ir palygink juos tarpusavyje. Sėkmės renkantis.


@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Aktuali informacija. Nuomonių ringas    Ar žinojote, kad...    Dienos tema    Gyvenimas    Įdomi, aktuali informacija    IT    Kita informacija    Laiškai    Pastebėjimai, mintys    Žmonės    Stacionarus    PC    nešiojamas    Notebook    Netbook    TAB. planšetė    kompiuteris
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti

Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066
Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →