Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.
Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.
Kas tai yra? Kodėl tai atsiranda? Kokios to priežastys? Ar galima to išvengti?
Apkalbos ir gandų platinimas laikomi mėgstamu moterų užsiėmimu. Ar žinote, kodėl taip yra? Kiekvienas iš mūsų tai daro. Gandai ir apkalbos turi daug priežasčių. Plepama, nes tai teikia malonumą, galima atskleisti savo jausmus ar išlieti pavydą ir apmaudą, nepasitenkinimą. Kai sužinote, kad kiti jus apkalbinėja, turėtumėte reaguoti ramiai. Jei apie jus kalba, vadinasi, esate vertas dėmesio, esate savo socialinės aplinkos narys. Priešintis reikia tik tada, kai apkalbos pranoksta visas ribas ir perauga į patyčias. Iš lengvų apkalbų verčiau pasijuokti.
Apkalbos padeda mums sugyventi taikiau
Septintajame praeito amžiaus dešimtmetyje sociologas Maxas Gluckmanas iš Pietų Afrikos Respublikos nustatė, kad apkalbos gali sutelkti iš išlaikyti žmonių grupę. Pakalbėti blogai apie kitus, žinoma, yra taikesnis užsiėmimas, nei pulti muštis. Žmonės, kurie kartu apkalbinėja, izoliuoja tuos, kurie nepripažįsta įprastų vertybių ir normų. Apkalbinėjantys pasijunta artimesni ir glaudžiau susiję.
Pomėgis apkalbinėti gali būti „paveldėtas“
Žinoma, dar nėra atrastas joks apkalbų genas. Nepaisant to, pastebima, kad kai kurie žmonės būna linkę į apkalbas dar nuo vaikystės. Kai tėvai dažnai namuose apkalbinėja giminaičius ar darbo kolegas, jie perteikia vaikui jausmą, kad tai yra svarbūs pokalbiai. Netrukus vaikai pradeda patys stengtis padaryti tėvams įspūdį panašiomis istorijomis ir išplepa naujienas apie savo draugus.
Kaime apkalbinėjama daugiau
Mažose bendruomenėse apkalbinėjimas labiau paplitęs nei miestuose. Tą galima paaiškinti tuo, kad kaime visi vienas kitą pažįsta, todėl „skandalai“ ten išplinta greičiau, pavyzdžiui, kad kaimynė segėjo per trumpą sijoną, o kaimynas pravažiavo su nauja mašina.
Kai gyvename blogiau, apkalbinėjame daugiau
Kai apkalbinėjame, savaime lyginamės su kitu. Vadinasi, apkalbinėjimo momentu sumenkiname kitą ir savotiškai išaukštiname save. Neigiamos šnekos apie kitus yra savotiškas vožtuvas slogiems mūsų jausmams nuleisti.
Vyrai taip pat apkalbinėja!
Kas sugalvojo, kad apkalbos – tik moterų reikalas? Vyrai taip pat mėgsta neigiamai pakalbėti apie kitus. Mokslininkai iš Ilinojaus Knox koledžo nustatė, kad vyrai labiausiai mėgsta paplepėti apie kitų vyrų finansus ir potenciją. Taip pat jie mielai apkalba bendro pažįstamo draugės išvaizdą ar erzinantį elgesį.
Ką daryti jei apkalbos pradeda erzinti ir trukdyti kokybiškam gyvenimui - siūlome pasisemti gerų įdėjų iš pono Byno.
Informacija parengė . Redakcijos informacijos skyriuje dirba žmonės, o žmogus kartais klysta. Todėl, pastebėjus netikslumų ar klaidų prašome pranešti redakcijai.
Užpildykite šią formą. Tekstą kuris jau yra palikite, o po tekstu parašykite klaidas, netikslumus, pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodykite admin@norim.lt
Rašyti recenziją