Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

Ar bučiavo Kauno politikas H.Daktaro žiedą?Įvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

Ar bučiavo Kauno politikas H.Daktaro žiedą?


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 
„Ne aš vienas kietas buvau, visas skyrius kietas buvo“, – darbą policijoje prisimena Darbo partijos ir Kauno tarybos narys Artūras Tepelys.

Visai neseniai mafijos klestėjimo laikus jam teko prisiminti liudijant Klaipėdoje, Henriko Daktaro byloje.

Ar bučiavo Kauno politikas H.Daktaro žiedą? 
 

Frazė tapo sparnuota

Klaipėdos teisme nagrinėjamoje H.Daktaro ir kitų jo gaujos narių byloje nuskambėjusi buvusio 6-ojo skyriaus Ypatingų nusikaltimų komisaro A.Tepelio frazė apie ramius laikus Kaune žiniasklaidoje tuoj suskambo straipsnių antraštėmis. Kaunas buvo ramus miestas, kai tuo metu Vilnius ir Klaipėda šaudėsi ir sprogdinosi“, – teisme pareiškė buvęs pareigūnas. Ramiais Kaunui metais A.Tepelys pavadino 1992-uosius. „Kaune tuo metu buvo tylu. Triukšmavo Klaipėdoje ir Vilniuje. Mes pasakėme žulikams: jei norite, šaudykitės tarpusavyje kur nors miškuose, bet kad nenukentėtų civiliai žmonės“, – pozicijos nekeitė A.Tepelys.

„Kaune mes pabandėme suvaldyti mafiją, nes išnaikinti ją galima tik iššaudant“, – įžvalgomis pasidalijo A.Tepelys.

Masinio banditizmo metai

„Buvo kalbų, kad Tepelys “apdėjęs„ mokesčiais pusę Kauno“, – neslėpė ekskomisaras, prisiminus didžiosios privatizacijos laikus, kai žaliašvarkiai verslininkai supirkinėjo dar visai neseniai klestėjusias gamyklas ir įmones.

„Mes darėme viską, kad juos (nusikalstamų grupuočių narius – red. past.) valdytume ir suvaldytume, o ėmė ir parašė apie mane, kad vos ne mafijai vadovavau“, – teigė A.Tepelys.

Kaune, pasak A.Tepelio, ramūs metai išties nebuvo tokie jau apsnūdę. 1991 m. nusikalstamumas Kaune buvo gerokai išaugęs. Kūrėsi įvairaus lygio banditų grupuotės.

Masinis banditizmas Vidaus reikalų ministerijos vadovybei kėlė nerimą, o 6-oji valdyba, sukurta kovai su organizuotu nusikalstamumu, akivaizdžiai nesuvaldė augančio nusikalstamumo ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje.

Užminuotas Luro automobilis

Ypatingą, anuomet dar „šeštokais“ vadintą, policijos 6-ąjį skyrių A.Tepelys paliko ne be skandalo. Dėl įtarimų sąsajomis su nusikalstamomis grupuotėmis jo tarnyba vargu ar galėjo tęstis.

Tačiau ir šiems kaltinimams dabartinis politikas turi pasiteisinimą. A.Tepelio lūpose – Holivudo trilerio scenarijų primenantis pasakojimas apie mafijos nupirktus aukštus pareigūnus ir nenuperkamus „šeštokus“.

„Bučiavai H.Daktarui žiedą“

Kai tardytojas atvertė Daktarų grupuotės bylą, A.Tepelys pamatė ten prisegtą jo nuotrauką. Pareigūnas pasijuto remiamas prie sienos.

„Mes turime informacijos, kad kai tave priiminėjo, tu bučiavai H.Daktarui žiedą“, – tokius tardytojo žodžius cituoja Kauno miesto tarybos narys, buvęs kriminalistas.

„Pasiūliau nežiūrėti serialų apie mafiją, išeiti į turgų su bobutėm pasišnekėti, pasirinkti tos informacijos, – juokėsi dabartinis politikas. – Aš buvau kaip įstrigęs gerklėje kaulas. Vaikščiojo dideli pinigai, kuriuos gaudavo dideli pareigūnai, o mes čia spaudėme tuos, kurie tuos pinigus darė.“

„Reikėjo kažkaip atsikratyti manimi. Kai parašiau pareiškimą išeiti iš darbo, savaitę gėrė iš džiaugsmo, bet ne žulikai, o pareigūnai. Tik po savaitės atsipeikėję paskambino, kad atneščiau ginklą atiduoti“, – pasakojo A.Tepelys.

Kitokia pagalba

Itin sudėtingi laikai, pasakojo A.Tepelys, buvo pirmaisiais nepriklausomybės metais. Žmonės bijojo mafijos, reketo. Paprasčiau buvo mokėti. Bet berniukais vadintų mafijos pasiuntinių apetitas buvo beribis.

Mafijos smaugiami verslininkai kartais nebesusigaudydavo, nei kam, nei kiek moka, kiek iš viso reikia mokėti, ar apskritai egzistuoja konkrečios sumos. Pasitikėjimas policija buvo smukęs iki žemiausio lygio.

„Ateina verslininkas ir verkia, kad jį reketuoja, bet pareiškimą policijai rašyti bijo. Ką man reikėjo sakyti? Eik lauk, jei nerašai pareiškimo? Aš darydavau kitaip: sužinodavau, kokia grupuotė reketuoja, susirasdavau tos “šeimos„ galvą ir paaiškindavau, kad jei dar kartą atvažiuos pas tą žmogų, nusuksiu galvą“, – pasakojo A.Tepelys.

O kaip dėl kalbų, kad už gynėjo paslaugas tekdavo atsiskaityti su juo?

A.Tepelys paaiškino: „Būdavo ir tokių verslininkų, kurie imdavo pinigus iš savų už tariamą mano tarpininkavimą.“

„Aš jau nedirbau sistemoje, kai turėjau apsaugos firmą. Atvažiavo vienas pažįstamas ir paklausė, kiek jam mokėti už “stogą„. Jis buvo įsitikinęs, kad tada, kai atmušiau reketuotojus, jis nuolat mokėjo neva man“, – savo versiją dėstė A.Tepelys.

Susigulėję prisiminimai

Pokalbio pradžioje politikas juokavo, kad tai – jau seni laikai ir jis ne kažin ką beatsimena. Tačiau įsisiūbavus pokalbiui, ėmė lįsti, regis, smulkmenos, aiškiai rodančios, kaip giliai buvusio pareigūno atmintyje įsirėžę tarnybos teisėsaugos sistemoje laikai. A.Tepelys ėmė net kalbėti tų laikų žargonu.

„Susiderindavo jie (nusikalstamos grupuotės – red. past.) per prokuratūrą, teismus. Pamenu, pusę metų dirbome su Ramūno Kuzmino-Ramaškės gauja. Paėmėme juos. Pagal jau priimtą įstatymą dėl nusikalstamo susivienijimo galėjo visi gauti po 10–13 metų. Vėliau teko bendrauti su pačiu R.Kuzminu, jis papasakojo, kad susimokėjo prokurorams, kurie pritaikė paprastą straipsnį ir gavo tik 3 metus. Ramaškė sakė, kad 60 tūkst. dolerių sumokėjo“, – kalbėjo ekskomisaras.

Privatizacijos piko laikais, A.Tepelio skaičiavimu, objektą, kuris buvo vertas milijono, mafija pirkdavo už 60–70 tūkst. Atsiskaitymo valiuta anuomet buvo doleris.

Nusiuntė pas Henytę

A.Tepelys turi savo nuomonę apie verslininko Sigito Čiapo, nušauto prie namų, klestėjimo istoriją.

„Anksčiau žulikai verslininkus tik reketavo. Paskui pamatė, kad jie gali padėti uždirbti, todėl žulikai pradėjo nešti savo pinigus verslininkams. Išėjo, kad tie verslininkai dirbo kartu su žulikais“, – kalbėjo A.Tepelys.

„Kai S.Čiapas pradėjo bendradarbiauti su Pšidze (Andriumi Jankevičiumi, vadintu vienu Kauno mafijos įkūrėjų ir laikytu vienu protingiausių organizuotų nusikaltėlių aplinkoje – red. past), H.Daktaras dar Rusijoje sėdėjo. S.Čiapas su Pšidze buvo pirmieji, kurie ėmė suktis kartu“, – prisiminė A.Tepelys.

„KGB mokyklą baigęs S.Čiapas buvo nedurnas, – teigė buvęs pareigūnas. – Jis prisitraukė daktarus prie savęs. Verslininkas buvo paėmęs daugelio gamyklų distribuciją. Daug pinigų nunešė. Pakui prisikvietė buvusių pareigūnų. Taip šalia S.Čiapo atsirado Jurijus Milevskis. Juokinga, už ką pasodino H.Daktarą.“

„Atėjo Milevskis pas mane ir pasiguodė, kad mašiną pavogė. Neprasidėjau. Pasiūliau pačiam susisiekti su Henyte, pasakiau, kad žinau apie jų santykius“, – pasakojo A.Tepelys.

Už paslaugą – šilta vietelė

A.Tepelys išdėstė galimą susitarimo schemą: J.Milevskiui buvo pasiūlyta padėti pasodinti už grotų Daktarą, o už tai jam pažadėjo Organizuotų nusikaltimų tyrimų tarnybos (ONTT) vado pareigas.

„Patys paprašė Henytės surasti mašiną, už tai sumokėjo jam 7 tūkstančius, ir įklijavo Daktarui 7 metus“, – aiškino A.Tepelys.

„Aš taip nesielgdavau, – patikino jis. – Čia jau nešvarūs žaidimai. Paskui J.Milevskis tapo ONTT vadu, nors jis dirbo kartu su žulikais.“

Legendiniai „šeštokai“

Buvęs operatyvininkas juokiasi, esą „šeštokais“ Kaune dirbo pusė policijos. Tiksliau, prisistatydavo tuo vardu. Pasisakyti, kad esi „šeštokas“, buvo prestižo reikalas.

A.Tepelio pasakojimu, anuomet vaikščioję dideli pinigai kėlė daug pagundų. Policininkų algos buvo mažos, o gerai gyventi norėjo visi.

„Siūlė ir mums. Tereikėjo pasakyti, kurio nekilnojamojo turto objekto norime“, – neslėpė prieštaringai vertinamas buvęs pareigūnas. A.Tepelys tvirtina, kad pats Henytė jam kalbėjęs apie tai, kad nuolat eina policininkai ir siūlo pirkti informacijos už 200–300 dolerių.

Pasak A.Tepelio, prisidengę ypatingojo skyriaus vardu, kai kurie pareigūnai gerokai pralobo. „Tas policininkas, kuris prisidengęs mūsų skyriumi įsigijo turto, žulikams aiškino, kad čia “šeštokai„ nori to turto, bet jiems nėra kaip patiems prašyti. Žinau, kad iš mūsų nė vienas jokio objekto neįsigijo. Žinau, kas įsigijo, bet tegul gyvena“, – nuskambėjo skardus juokas.

Mafijos kronikininkas

Buvęs komisaras aiškina, kad Kauno mafija prasidėjo nuo Vilijampolės ir Žaliakalnio grupuočių. Pirmuosius pinigus jos spaudė iš spirito. Po truputį tų grupių ėmė rastis daugiau. Imta vadintis šeimomis.

A.Tepelys skaičiuoja, kad jo darbo policijoje metais, grupuotėse buvo apie 3 tūkst. asmenų.

„Jūs pagalvokite koks mastas, jei vien tik automobilių vagystėmis užsiiminėjo 60 grupuočių! – kalbėjo jis. – Buvo grupuotės, kurios vogdavo tik “Audi„ arba “VW Golf„. Buvo toks kietas vagis Zalagaitis, kuris bet kokią mašiną galėjo nuvaryti. Jį sulaikė Amerikoje. Apie 1,5 milijono mašinų buvo pavogęs.“

„Daktarai, Alekas Pastuškovas – Žaliakalnio tėvelis, broliai Smailiai, karaliavę Šančiuose, Algirdas Žemaitis-Kukas...“ – į prisiminimus leidosi ekskomisaras.

Visgi pagarbiausiai A.Tepelys atsiliepė apie H.Daktarą. Esą žodžio žmogus. Turėjo autoritetą. A.Tepelio duomenimis, Henytė net ir tarptautinės mafijos lygiu turėjo vardą.

Į policiją atėjo turtingas

Ekskomisaro kalboje nuolat skambėjo frazės apie didelius pinigus, papirkinėjimus, parsidavimus. Kaip visišką priešingybę A.Tepelys pateikė jaunus 6-ojo skyriaus maksimalistus, nesugundomus kovotojus už žmogų, už policininko pareigą apsaugoti ir apginti.

„Aš turėjau pinigų. Buvau iš verslo atėjęs. Važinėjau tais laikais prabangiu automobiliu – aštunto modelio žiguliu “Lada„ tamsintais langais“, – klojo A.Tepelys.

Tokiais automobiliais anuomet važinėjo dažniausiai nusikaltėlių pasaulio atstovai. O A.Tepelio verslas sovietmečiu buvo vadinamas spekuliacija.

„Nuo 18 metų važinėjau į Rusiją. Uždirbdavau iki 2000 rublių per mėnesį. Būdamas devyniolikos aš jau nusipirkau mašiną. “Šeštukas„ tada buvo pati geriausia mašina. Augau be tėvo, todėl man reikėjo pačiam suktis“, – pasakojo A.Tepelys.

„Užsiiminėjau kailiais, – paaiškino jis. – Giminės priėmė į savo verslą. Nusipirkdavome audinių kailiukų, išdirbdavome ir parduodavome. Kailį tada gaudavai už 60 rublių. Parduodavau už 150. Radijo gamykloje dirbdamas tekintoju uždirbdavau 160 per mėnesį. Du sykius su kailiais nuvažiavęs į Rusiją uždirbdavau tiek, kiek darbininkas uždirba per metus.“

„Todėl, kai atėjau į policiją, aš turėjau pinigų, buvau įsigijęs butų, – pasakojo A.Tepelys. – Visko turėjau. Dirbau savo malonumui. Pinigus laikiau “Sekundės„ banke ir gaudavau po 3 tūkst. dolerių per mėnesį. Būdavo, kad policijos vairuotojams primokėdavau prie algos iš savo pinigų.“

Anksčiau galėjo daugiau

Šiuo metu Darbo partijos narys A.Tepelys, Kauno miesto taryboje vadovaujantis Socialinių, sveikatos ir šeimos reikalų komitetui, karjerą policijoje pradėjo vairuotoju.

Politikas tikino, kad viršininkas pastebėjo jo gabumus ir liepė rašyti prašymą priimti į skyrių, o vėliau ir mokytis.

Buvęs operatyvininkas sakė, kad į politiką jis atėjo paragintas profesoriaus Donato Vasiliausko.

Kauno tarybos posėdžiuose A.Tepelys nepasižymi dideliu aktyvumu. „Nežinau, ko čia reikia. Gal reikia naujų jėgų, nes reikia pokyčių“, – apie savo dabartinę veiklą ir šalies gerovę svarstė ekskomisaras.

„Dirbdamas tada aš daugiau galėjau padėti žmonėms negu dabar. Nors norint dirbti su nusikalstamomis grupuotėmis reikia technikos, laiko. Mūsų skyriuje tada visa technika buvo dveji antrankiai ir mašinos, kurias žulikai puikiai pažinojo“, – net ir kalbinamas apie politinę veiklą į praeitį grįždavo A.Tepelys.

„Kai kas sako: o, Tepelys bendravo su žulikais! Na, bendravau. Bet juk tai buvo mano darbas, – insinuacijas atrėmė dabartinis politikas. – Kaip chirurgas gali išoperuoti ligonį jo nematęs, kaip gali policininkas dirbti darbą, jei jis nematęs gyvo žuliko?“

„Su žulikais buvo paprasčiau, – tarė A.Tepelys. – Politikoje visi gražiai kalba, visi su kostiumais. Visi per televiziją sako, kad dirba dėl Lietuvos. O paskui, žiūrėkit, teisėsauga atskleidžia, kaip jie dirba dėl tos Lietuvos.“


@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Esu pilietiškas    Gyvenimas    Įvairios kategorijos    Kriminalai, nelaimės    Lietuva    Mafija    Henrikas    Daktaras    Kaunas
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti


Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.


Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →