Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

Kauno "Akropolis" - uždelsto veikimo bombaĮvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

Kauno "Akropolis" - uždelsto veikimo bomba


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 

Kauno
Kauno

Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.

Jau kuris laikas sklando gandai, kad Kauno "Akropolis" pastatytas netinkamai. Esą darbininkams statant šį gigantą ir bet kokia kaina siekiant baigti darbus iki numatyto termino, pridaryta daug broko, galbūt galinčio nulemti baisią tragediją

Spėjimus, jog su keliaaukšte automobilių stovėjimo aikštele ne viskas tvarkoje sustiprino joje atlikti remonto darbai. Uždarius dalį garažo, kur lankytojai stato savo automobilius, buvo sustiprintos pirmojo aukšto atraminės konstrukcijos.Apie tai, kodėl skubėta remontuoti, regis, ką tik pastatytą prekybos centro stovėjimo aikštelę, nebuvo plačiai kalbama. Viešumoje užsiminta tik apie didelės reikšmės neturinčius defektus, kurie sklandžiai pašalinti. Dviprasmiškų minčių kelia viena, regis neesminė aplinkybė – stovėjimo aikštelės saugumu susirūpinta tik „Akropolį“ įsigijus Vokietijos bendrovei „Deka Immobilien GmbH“.

Statinio kolonų nuokrypiai

„Statinio kolonų nuokrypiai nuo vertikalės viršija leistinus dydžius, rygelių pasisukimas aplink išilginę ašį (posvyris nuo vertikalės) viršija leistinus dydžius, gelžbetoninėse kolonų konsolėse atsiradę plyšiai, nuskilęs apsauginis betono sluoksnis, plieninių „Anstar“ atraminių detalių darbo sąlygos neatitinka gamintojų nurodytų (per dideli rygelių posvyriai).

Dėl šios priežasties plieninių „Anstar“ atraminių detalių laikomoji galia sumažėjusi, jos negalima patikimai nustatyti. Per maži kai kurių gelžbetoninių surenkamų konstrukcijų atrėmimo ilgiai“, - šias, šiurpą keliančias išvadas pateikė 2010 metų sausį stovėjimo aikštelės būklę įvertinę ekspertai.

„Aikštelė netenkina esminio statinio reikalavimo – mechaninio atsparumo ir pastovumo reikalavimo“, - toks buvo galutinis ekspertų verdiktas.

Defektus suskubo pašalinti

Gavę šias ekspertų išvadas naujieji Kauno „Akropolio“ savininkai, Vokietijos kompanija „Deka Immobilien GmbH“ priėmė skubų sprendimą savo lėšomis nedelsiant remontuoti netinkamai pastatytą aikštelę.

„Savininkas skyrė labai daug dėmesio ir lėšų, kad kiek galima greičiau būtų eliminuoti visi rizikos faktoriai. Dabar žinome, kad tos priežastys, kurias mums nurodė ekspertai – arba visiškai pašalintos, arba priklausomai nuo defekto pobūdžio yra kontroliuojamos“, - sakė Kauno „Akropolio“ valdytojas Sigitas Jautakis.

Aptikti defektai, pasak S.Jautakio, buvo kelių rūšių – nulemti prastos medžiagų kokybės ir per ilgą laiką galintys pažeisti didesnes konstrukcijas. Be to buvo pastebėtas nukrypimas – stovėjimo aikštelės konstrukcijos slinko į Nemuno salos pusę.

„Pradėję gilintis į šio defekto pavojingumą supratome, kad nieko nedarant per kelerius metus gali atsirasti stiprių postūmių, kurie maža kam gali daryti įtaką“, - sakė S.Jautakis.

Atliko trigubą patikrinimą

Kauno „Akropolio“ valdytojas tikino, jog nevykusiai pastatytos stovėjimo aikštelės būklė nuolatos stebima.Konstrukcijų pokyčiai matuojami specialiai sumontuotais ypač jautriais davikliais, baiminantis galimų poslinkių reguliariai atliekami grunto tyrimai bei geodeziniai matavimai.„Aikštelės konstrukcijų būklę stebime nuolatos. Nesustosime to daryti, kol galutinai neįsitikinsime, kad 10 metų eigoje nėra jokių pokyčių. Labai džiaugiuosi, kad šio pastato savininkas yra Vokietijos investicinis fondas. Mums pakako tik išvardinti nustatytas rizikas, kai iš karto, nedelsiant buvo sureaguota. Savininkai niekada netaupo saugumo priemonėms“, - sakė Kauno „Akropolio“ valdytojas.

Įvykus tragedijai Latvijoje Kauno „Akropolis“ jau sulaukė tikrintojų iš Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos. Taip pat prekybos ir pramogų centro savininkai valdytojams nurodė atlikti dvigubą komplekso auditą.

„Buvo atliktas trigubas patikrinimas – valstybės inspektorių, mūsų reguliarus bei papildomas. Daugiau tikrinti, ko gero, neįmanoma. Tikrinome ne tik konstruktyvą, bet pastato inžinerines, signalizacijos sistemas, kad visi galėtų jaustis ramūs“, - tikino S.Jautakis.

Teismas: padaryta žala

Vokietijos verslininkams per bendrovę „Kauno audinių projektas“ valdančią „Akropolį“ nevykusiai suręstos ir svirti pradėjusios aikštelės remontas kainavo nei daug, nei mažai – 1,53 mln. litų.

Dėl to „Kauno audinių projekto“ atstovai kreipėsi su ieškiniu į Kauno apygardos teismą prašydami broko taisymo išlaidas priteisti iš „Akropolį“ projektavusių, stačiusių bei darbus prižiūrėjusių bendrovių.

Atsakovais byloje patrauktos statybos bendrovės „Mitnija“ ir „Betonika“, taip pat draudimo kompanija „PZU Lietuva“. Trečiaisiais asmenimis byloje tapo architektų Gedimino Jurevičiaus ir Algimanto Kančo studijos bei kelios statybas prižiūrėjusios bendrovės, taip pat konkrečius darbus atlikę jų darbuotojai.

Šių metų gegužės pradžioje Kauno apygardos teismas patenkino „Akropolį“ vandančios bendrovės „Kauno audinių projektas“ ieškinį. Iš pramogų ir prekybos centrą stačiusios „Mitnijos“ ir „PZU Lietuva“ solidariai priteista padarytai žalai atlyginti 593 tūkst. 376 litai.

Stovėjimo aikštelės gelžbetonio konstrukcijas projektavusiai bei gaminusiai bendrovei „Betonika“ nurodyta sumokėti 989 tūkst. litų.

Šis Kauno apygardos teismo sprendimas apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui, jame byla dar nepradėta nagrinėti.

Pribloškiantis aplaidumas

Kauno apygardos teismo nutartyje – daugybė akis badančių „Akropolio“ statytojų akibrokštų. Teismui skyrus nepriklausomą ekspertizę buvo patvirtintos dabartinių „Akropolio“ savininkų nurodytos aplinkybės.

Konstatuota, kad projekto vykdymo priežiūros, techninės priežiūros specialistai neabejotinai matė netinkamai organizuojamą statybos procesą ir savo rizika toleravo šiuos pažeidimus.

Nereikalaudavo atitinkamo proceso etapu pašalinti akivaizdžius defektus ir trūkumus, o tai sudarė sąlygas esamų defektų atsiradimui.

„Darbo projekto konstrukcijų dalį rengė kiti projektuotojai nei Techninio projekto, tačiau tas tinkamai įforminta nebuvo, nebuvo tinkamai įforminti ir darbo projekto rengimo metu atsiradę techninio projekto pakeitimai. Darbo projekto konstrukcijų daliai ekspertizės įmonės pritarimo nebuvo, darbo projekto konstrukcijų dalis statytojo patvirtinta nebuvo, statybos darbai dalinai vyko, nesant pilnai sukomplektuotai darbo projekto konstrukcijų daliai. Statinio projektavimo valdytojas kartu vykdyti projekto vadovo funkcijas negalėjo. Nevykdyta projekto vykdymo priežiūra“, - skelbia ekspertų išvados. 

Ekspertai nustatė, jog statytojas – bendrovė „NDX projektai“ 2006-ųjų vasario 2-ąją sudariusi sutartį su architekto A.Kančo įmone dėl statinio projektavimo valdymo jį toleravo kaip vykdantį ir projekto vadovo funkcijas. Nors tą pačią dieną buvo pasirašyta sutartis ir su architekto G.Jurevičiaus įmone, ją įvardinant „Valdytoju“, kuris sutinka vykdyti projektuotojo atliekamų darbų kontrolę ir už tai atsakyti užsakovui. 

„Projektavimo organizavime buvo norminių dokumentų pažeidimų, projekto vykdymo priežiūros praktiškai nebuvo iš viso Techninio projekto ir darbo projekto ekspertizėse taip pat buvo norminių dokumentų reikalavimų nesilaikymo“, - konstatavo ekspertai.

Klaidas lėmė nevykęs projektas

Dabartinių Kauno „Akropolio“ savininkų užsakymu nevykusiai pastatytą daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę tyręs atestuotas ekspertas, inžinierius konstruktorius Jurgis Ražaitis tikino, jog rimtų klaidų padaryta dar projektuojant statinį.

„Pačiame projekte buvo tam tikrų problemų, kurios galėjo sukelti labai skaudžias pasekmes. Visa aikštelė krypo į Nemuno pusę, be to jos pirmajame aukšte rygeliai pasvirę, dėl to galėjo įvykti griūtis“, - sakė ekspertas.

Pasak J.Ražaičio, statybos eigoje buvo keičiamas techninis projektas. Plečiant stovėjimo aikštelių skaičių pandusus bei laiptines nuspręsta įrengti kitoje vietoje, dėl to dingo pastato skersiniai ryšiai.

Paklausus, kas nulėmė tragediją galėjusias sukelti projektavimo ir statybos klaidas, ekspertas siūlė atkreipti dėmesį į tai, kad statant „Akropolį“ dirbo ne vienas projektuotojas, o buvo sudaryta dešimtys įvairių sutarčių. Pasak J.Ražaičio, esant tokioms sąlygoms, tvarkos būti negalėjo.

„Čia esama ir savivaldybės kaltės išduodant leidimus statybai, visgi „Akropolį“ statė galingi žmonės. Jie laikė ir rangovą, ir kitus „už gerklės“. Ne paskutinėje vietoje tikriausiai buvo ir noras sutaupyti, projektas rengtas netvarkingai, statant keitėsi užsakovų norai. Gavosi taip, kad už konstrukcijas niekas taip ir neatsakė“, - sakė ekspertas J.Ražaitis.

Daugiaaukštis garažas nebūtų griuvęs?

Pagrindiniu Kauno „Akropolio“ statybos projekto prižiūrėtoju byloje vadinamas architektas Algimantas Kančas sako, jog nevykusiai pastatyta daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė nebūtų sugriuvusi.

A.Kančo nuomone, esminė problema kilo konstruktoriams padarius klaidą projektuojant aikštelės gelžbetonines konstrukcijas.

„Kažko nesužiūrėjo techniniai prižiūrėtojai, klaidų padarė statybininkai montuodami. Manau, kad ekspertai teisūs sakydami, kad esminė priežastis – klaida projektuojant“, - sakė architektas.

A.Kančas sakė nemanantis, kad dėl projektavimo klaidos automobilių stovėjimo aikštelės konstrukcijos galėjo sugriūti.

„Čia apkrovos išskaidytos po visą stovėjimo aikštelę, ne taip, kaip Rygoje, kur vienoje vietoje sukrovė 48 tonas“, - svarstė architektas A.Kančas.


@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Aktuali informacija. Nuomonių ringas    Ar žinojote, kad...    Dienos tema    Gyvenimas    Idomūs faktai    Laiškai    Publicistika    Akropolis    Maxima    Kaunas
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti

Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066
Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →