Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

10 gąsdinančių medicininių įdomybiųĮvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

10 gąsdinančių medicininių įdomybių


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 
Pasaulyje galima rasti daug medicininių įdomybių ir keistenybių. Žinoma, turite žinoti, kur jų ieškoti. Listverse.com pirmiausiai siūlo jais pasidomėti, o tada nuspręsti ar norėsite juos pamatyti muziejuose

10. Kūdikis – ciklopas (Vroliko muziejus, Amsterdamas, Nyderlandai) 

XIX amžiuje anatomų Gerarduso ir Willemo Vrolikų (tėvas ir sūnus) tandemas buvo labai susidomėję mutavusiais žmonėmis. 1834 metais moksliniame darbe Willemas Vrolikas tyrinėjo ciklopiją (vienaakystę). Tai retas apsigimimas, kuomet vystantis embrionui nesusiformuoja dvi atskiros akiduobės ir atsiranda tik viena centrinė ertmė.

Tiek žmogui, tiek gyvūnui šio apsigimimo galimybė yra viena iš 16 tūkstančių. Šį apsigimimą turintys naujagimiai arba netrukus miršta arba gimsta negyvi. Vrolikai surinko visą “ciklopų” kolekciją, susidedančią iš 5 žmonių ir 19 gyvūnų.

Žr. 1 nuotrauką (paspaudus nuotrauką - vaizdas padidinamas)

9. Gigantiškas plaukų kamuolys (Nacionalinis sveikatos ir medicinos muziejus, Marylandas, JAV) 

Nors katinai ir gali miegoti visą dieną, jie dažnai kenčia nuo plaukų gumulų. Beje, jie nėra vieninteliai nuo jų kenčiantys gyvūnai – juos taip pat dažnai turi karvės, jaučiai, avys, ožiai, kamos, elniai ir antilopės.

Tačiau yra iš išskirtinių atvejų: Nacionaliniame sveikatos ir medicinos muziejuje (JAV) galima pamatyti keletą plaukų kamuolių, rastų žmonėse. Didžiausias iš jų buvo išimtas iš dvylikametės mergaitės, kuri valgė savo plaukus, skrandžio.

 Žr. 2 nuotrauką (paspaudus nuotrauką - vaizdas padidinamas)

8. Nušautų aukų galvos (Siriraj medicinos muziejus, Bankokas, Tailandas)

Seniausioje Tailando ligoninėje yra įsikūręs muziejus, vietinių gyventojų vadinamas “Mirties muziejumi”. Čia yra šeši skyriai: patologijos, teismo ekspertizės, tajų medicinos istorijos, parazitologijos, anatomijos ir priešistorės.

Vienas iš labiausiai stebinančių eksponatų – konservuota sužalota galva. Tačiau tai ne bet kokie sužalojimai – galva perpjauta per pusę tam, kad būtų pademonstruotas ją pervėrusios kulkos kelias.

 Žr. 3 nuotrauką (paspaudus nuotrauką - vaizdas padidinamas)

7. Kurmių stiklainis (Granto zoologijos muziejus, Londonas, Didžioji Britanija)

Kurmių stiklainis? Tai, būtent tai. Aštuoniolika kurmių sugrūsti į stilinį indą. Galbūt tai ir nėra pats bjauriausias egzempliorius, bet vizualiai tikrai atrodo nepamirštamai.

Tai tikrai vienas iš mažai žinomų Londono brangakmenių. Muziejuje taip pat galite pamatyti anakondos skeletą, Dronto kaulus ir didžiulę smegenų kolekciją.

Žr. 4 nuotrauką (paspaudus nuotrauką - vaizdas padidinamas)

6. Didžiulė gaubitnė žarna (Mütter muziejus, Filadelfija, JAV)

Išdidėjusios gaubtinės žarnos istorija tikrai nėra smagi. Hirschprungo liga prasideda tuomet, kai gaubinėje žarnoje iki galo neišsivysto nervų galūnėlės. Tai reiškia, kad tam tikri raumenys niekada negauna signalų susitraukti ir išstumti tam tikras atliekas per virškinimo sistemą.

Tai nulemia gaubtinės žarnos išaugimą – konkrečiu atveju – iki 2,4 metro ilgio ir 18 kilogramų svorio. Muziejuje taip pat demonstruojama įprasto dydžio gaubtinė žarna. Skirtumas gąsdina…

 Žr. 5 nuotrauką (paspaudus nuotrauką - vaizdas padidinamas)

5. Kiaušidė su augliu (Ligų muziejus, Sidnėjus, Australija)

Ligų muziejuje, įsikūrusiame Naujojo Pietų Velso universitete, galite pamatyti įvairiausių ligų paveiktus žmogaus organus, įskaitant ir širdis bei plaučius. Vienas įspūdingiausių eksponatų – kiaušidžių auglys.

Šis embrioninių ląstelių vėžys pakeičia ląstelių vystymosi procesą ir kraštutiniais atvejais gali susidaryti augliai, panašūs į iš dalies susiformavusį vaisių su plaukais ir net dantimis (vienas iš tokių atvejų parodytas nuotraukoje). Nors Žmogaus ligų muziejus patologijos ir medicinos studentams buvo įkurtas 1960-aisiais, jis visuomenei duris atvėrė tik 2009 metais.

 Žr. 6 nuotrauką (paspaudus nuotrauką - vaizdas padidinamas)

4. Anatominės mašinos (Capella Sansevero muziejus, Neapolis, Italija)

Požeminiame Sansevero koplyčios Neapolyje kambaryje galima pamatyti tikriausiai du šiurpiausius radinius Europoje. Du skeletai – vyro ir besilaukiančios moters – stovintys vienas prie kito permatomose stiklo dėžėse. Jų kraujotakos sistemos beveik nepaliestos ir dar paryškintos – venos mėlyna, o arterijos – raudona spalva.

„Mašinas“ XVIII amžiuje sukūrė gydytojas Giuseppe‘as Salerno‘as ir jos laikomos dviem geriausiai išlaikytais kūnais pasaulyje. Tačiau nuspalvinimas ir kraujotakos sistema kelia nemažai diskusijų. Yra teigiančių, kad nors skeletai yra neabejotinai tikri, venos ir arterijos gali būti dirbtinės – pagamintos iš vaško, geležinės vielos ir šilko. Taip pat yra tikinčių mitais: pasakojama, kad G. Salerno‘as buvo burtininkas, nužudęs savo aukas injekcijomis, naudotomis „žmogaus metalizavimo“ procese.

 Žr. 7 nuotrauką (paspaudus nuotrauką - vaizdas padidinamas)

3. Ilgiausias pasaulyje kaspinuotis (Meguro parazitologijos muziejus, Tokijas, Japonija)

Vieninteliame parazitų muziejuje pasaulyje galite pamatyti tokių baisių eksponatų, kad jų niekada nebenorėsite prisiminti. Pirmą vietą tarp jų užimą ilgiausias pasaulyje kaspinuotis.

8,8 metrų ilgio parazitas buvo pašalintas iš japono skrandžio – vyriškis skrandžio skausmais ėmė skųstis suvalgęs upėtakį. Šalia kaspinuočio taip pat yra tokio pat ilgio ir apimties virvė, kad lankytojai galėtų įsivaizduoti padarą, apsigyvenusi žmogaus organizme.

 Žr. 8 nuotrauką (paspaudus nuotrauką - vaizdas padidinamas)

2. Žmogaus odos knygos viršelis (Chirurgų salės patologijos muziejus, Edinburgas, Škotija)

Du didžiausi Škotijos niekšai buvo Williamas Hare‘as ir Williamas Burke‘as. XIX amžiuje šie žudikai daktarui Robertui Knoxui pardavė 16 aukų kūnų, kuriuos juos naudojo per savo anatomijos pamokas. Kai nusikaltėliai buvo sugauti, W. Hare‘as išdavė W Burke‘ą – išdavikas gavo imunitetą, o jo bendrininkas buvo nusiųstas į kartuves.

Karališkajame chirurgų koledže įsikūrusiame muziejuje galima rasti su W. Burke’o ir W. Hare’o nusikaltimais susijusį artefaktą. Viena nudriskusi, sena knyga, atrodo aplenkta labai tamsia oda. Ant jos įrėžti žodžiai: „Mirties bausmė įvykdyta 28 sausio 1829“. Taigi, šios knygos viršelis yra pagamintas iš W. Burke‘o odos…

 Žr. 9 nuotrauką (paspaudus nuotrauką - vaizdas padidinamas)

1. Apokalipsės raitelis (Fragonard muziejus, Paryžius, Prancūzija)

„Ecorchés“ yra figūros, demonstruojančios kūną be odos – t. y. vien tik raumenis. Iki H. Fragonardo tai buvo meno kūriniai – piešiniai ir skulptūros tokiu būdu vaizdavo tiek vyrus, tiek moteris. O štai keistuolis anatomas Honoré’as Fragonardas, gyvenęs 1732 –1799 metais, šį meną suvokė savaip – jis ėmė kurti „ecorchés“ iš tikrų lavonų.

Seniausioje pasaulio veterinarijos mokykloje „École Nationale Vétérinaire d’Alfort“ galima rasti šios H. Fragonardo kolekcijos liekanų. Jis meno kūriniais pavertė apie 700 kūnų, iš kurių išliko 21, kurie dabar eksponuojami Paryžiuje.Pats garsiausias iš jų yra vyras ant žirgo – duoklės atidavimas XIV amžiuje medžio raižinius sukūrusiam Albrechtui Dureriui. Tiek raitelis, tiek žirgas yra be odos, tačiau tai ne viskas. „Apokalipsės raitelis“ yra apsuptas žmogaus embrionų, „jojančių“ ant arklių ir avių embrionų…

Žr. 10 nuotrauką (paspaudus nuotrauką - vaizdas padidinamas)


@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Dienos vaizdelis    Gyvenimas    Įdomi, aktuali informacija    Įvairios kategorijos    Laiškai    Paranormalūs reiškiniai, anomalijos, parapsichologija, astrologija ir...    Pasaulis    Žmonės    10    gąsdinančios    medicininės    įdomybės    pasaulis    keistenybės
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti


Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.


Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →