Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

Ar norėtum būti puspremjeriu, pusžmogiu, pusprotingiu?Įvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

Ar norėtum būti puspremjeriu, pusžmogiu, pusprotingiu?


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 

Puselė
Puselė

Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.

Pamačius tokį pavadinimą natūraliai kyla klausimas – sąmonė tai, ar nesąmonė? Didžiajame „Lietuvių kalbos žodyne“ yra labai daug žodžių su priešdėliu „pus-“.

Šis priešdėlis žodžiui suteikia daug naujų atspalvių. Kai kas tampa teigiamesnis, kai kas – neigiamesnis. Juk niekam nereikia aiškinti, ką reiškia pusgalvis. Jei turguje pirkau pusę kopūsto, tai natūralu pasakyti, kad pirkau kopūsto pusgalvį. O jei susidūriau su sunkiai apibūdinamu viršininku ar valdininku, natūralu, kad galiu jį apibūdinti – „kažkoks pusgalvis“. Ir tikrai niekas nepagalvos, kad jis teturi pusę galvos – pasirėmę minėtu žodynu nesunkiai paaiškins, kad tai buvo „ne visai protingas, kvaiša“.

Kalbėdami linksmai apie kurį nors viršininko pavaduotoją, jį taip pat galime pavadinti pusgalviu – juk jis „viršininko („galvos“) pavaduotojas, tad ne visa galva, o tik pusė. Dėl kai kurių pusinukų nesiliauja ginčai, pavyzdžiui, kur daugiau vandens – pustuštėje ar puspilnėje stiklinėje? Politikoje pusinukų taip pat būta – dar pamename politikus, viešai pareiškusius, kad jie mąsto viena puse smegenų.

Naujadarų su priešdėliu „pus-“ daryba paprasta. Tikrai nesunku (o kartais net ir būtina) patiems papildyti žodyną naujais taisyklingos darybos lietuviškais žodžiais. Lietuvos politinio gyvenimo realybė diktuoja, kad mums reikalingi mažiausiai du nauji žodžiai – puspremjeris ir pusministris. Per du Nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius tokių pareigūnų-pusinukų labai daug buvo. Ir tai ne kokie nors šio rašinio autoriaus pramanai. Tokia išvada natūraliai išplaukia iš realaus gyvenimo. Ir tai grindžiama pagrindiniu Lietuvos Respublikos įstatymu – Konstitucija.

Pagal mūsų Konstitucijos 60 straipsnį „Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Seimo narys gali būti skiriamas tik Ministru Pirmininku ar ministru“. Taigi, aiškiai pasakyta, kad Seimo narys gali tapti bet kuriuo ministru. Tačiau visi puikiai suprantame, realiai žmogus gali dirbti tik 1,5 etato (valandomis skaičiuojant, grynai darbui kasdien turėtų būti skiriama po 12 valandų (likęs laikas – laisvalaikis, valgymas, poilsis, vykimas į darbą ir iš darbo, kuris taip pat neįskaičiuojamas į darbo laiką...).

Taigi klausimas – ko mes turime pusę: pusę Seimo nario ar pusę ministro? Logiškai mąstant, akivaizdu, kad negalime rinkti tik pusės Seimo nario – kiekvienas Lietuvos pilietis privalo turėti visą (!) atstovą parlamente. Todėl galima manyti, kad tais atvejais, kai Seimo narys yra ir ministras, teturime tik pusę ministro. Kita pusė šio etato yra laisva. Taigi kiek pusministrių turėjome ankstesnėje vyriausybėje? Ir kiek pusministrių yra naujojoje vyriausybėje? (premjerų abiem atvejais teturėjome tik po pusę – po puspremjerį).

O gal kartais Seimo narys, paskirtas ministru ar premjeru, atleidžiamas nuo Seimo nario pareigų? Deja, ne! Ir vėl pasitelkime į pagalbą Pagrindinį mūsų įstatymą – Konstituciją. Pagal 99 straipsnį „Ministras Pirmininkas ir ministrai negali užimti jokių kitų renkamų ar skiriamų pareigų, dirbti verslo, komercijos ar kitokiose privačiose įstaigose ar įmonėse, taip pat gauti kitokį atlyginimą, išskyrus jam nustatytą pagal pareigas Vyriausybėje bei užmokestį už kūrybinę veiklą.“ O juk Seimo narys – Tautos atstovas – tai renkamas asmuo. Paprasta ir mokyklinės logikos žinių tereikalaujanti išvada – ministras pirmininkas ir ministrai negali būti Seimo nariais, nes pagal Konstituciją jie negali užimti jokių renkamų ar skiriamų pareigų. Konstitucija leidžia Seimo nariui tapti ministru, bet neleidžia ministrui pirmininkui ir ministrams eiti renkamų Seimo nario pareigų.

Šios išvados pagrįstumą sustiprina ir Konstitucijos 101 straipsnis: „Seimo reikalavimu Vyriausybė arba atskiri ministrai turi atsiskaityti Seime už savo veiklą“. Juk iškilus klausimui dėl nepasitikėjimo bet kuriuo ministru ar net visa vyriausybe, balsuoti į Seimą skuba patys „teisiamieji“... Kur dar kitur patys „teisiamieiji“  gali būti ir „prisiekusieji“ savo pačių bylose?

Susidaro vaizdas, kad šio Lietuvos politikos realijų Gordijaus mazgo atrišti vien kalbos ar logikos priemonėmis nelabai pavyks... Aš, kaip rinkėjas, jokiu būdu nesutiksiu, kad man parlamente atstovautų tik pusė Seimo nario. Jau geriau tebūna pusė premjero ar pusė ministro. Be to, ir nedarbą taip galima sumažinti – laisvą puspremjerio ar pusministrio pusetatį galima pasiūlyti bet kuriam neturinčiam darbo Lietuvos Respublikos piliečiui, puikiai mokančiam bent vieną Europos Sąjungos darbinę kalbą (čia iš anksto bandau atsižvelgti į Lietuvos Respublikos Prezidentės nuomonę). Tad gal kas nors pageidauja užimti laisvą premjero ar ministro pusetatį ir tapti Lietuvos Respublikos puspremjeriu arba sveikatos apsaugos, teisingumo, kultūros, aplinkos, susisiekimo, krašto apsaugos ar ūkio pusministriu? 


@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Aktuali informacija. Nuomonių ringas    Ar žinojote, kad...    Galvosūkiai, myslės    Idomūs faktai    Pastebėjimai, mintys    Žmonės    pus    priešdėlis    Konstitucija
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti

Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066
Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →