Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

Mobiliojo ryšio operatorių kova persikėlė į išankstinio mokėjimo paslaugų laukąĮvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

Mobiliojo ryšio operatorių kova persikėlė į išankstinio mokėjimo paslaugų lauką


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 

BFL nuotr.  / Mobilusis ryšys
BFL nuotr. / Mobilusis ryšys

Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.

Abonentinių paslaugų kainas nukarpę mobiliojo ryšio operatoriai pastaruoju metu atsigręžė į išankstinio mokėjimo paslaugų rinką: klientams sudarytos palankios sąlygos skambinti į kitus tinklus, nemokamai dalijamos SMS, o akcijas keičia mokėjimo planai

Vien patraukliais pasiūlymais operatoriai neapsiribojo – šią savaitę „Omnitel“ ir „Tele2“ nusprendė viešai pasiaiškinti, kas siūlo pigesnes išankstinio mokėjimo paslaugas. Pirmoji žiebė „Omnitel“, paskelbdama TNS apklausos rezultatus, kurie parodė, kad „Ežio“ klientai išleidžia mažiausiai pinigų. „Tele2“ ilgai nelaukusi atrėžė, kad nors „pildykai“ išleidžia trečdaliu daugiau, jie telefonu kalba triskart ilgiau.

Ginčą nutildė ta pati TNS, pareikšdama, kad tokiu būdu skaičiuoti paslaugų savikainos nederėtų, mat išlaidas apima ne tik skambučiai, bet ir SMS, mobilusis internetas, mobiliųjų programėlių pirkimas ir t.t.

Bet ar išankstinio mokėjimo paslaugų klientams svarbi tik kaina? Kas naudojasi šiomis paslaugomis, kokie jų poreikiai ir apskritai, kokia išankstinio mokėjimo mobiliojo ryšio paslaugų rinkos ateitis? Pateikiame trijų didžiųjų operatorių įžvalgas ir pastebėjimus.

„Ežys“ atpuškėjo su permainomis

Didžiausia permainų išankstinio mokėjimo paslaugų rinkoje kaltininke galima vadinti „Omnitel“, kuri prieš metus žengė radikalų žingsnį: „Ežio“ klientams nustatė vienodą tarifą skambučiams į visus tinklus – 9 ct per minutę (taikant 9 ct sujungimo mokestį).

Dar visai neseniai visos išankstino mokėjimo kortelės Lietuvoje orientavosi tik į vartojimą savo tinkle, suteikdavo vartotojams daugiau ar mažiau neribotus minučių ir SMS kiekius į savo tinklą, o tarifai į kitus šalies tinklus buvo iki 49 centų už minutę. Patrauklesnės kainos galiodavo tik užsisakius vadinamąsias akcijas. Joms pasibaigus ar pamiršus pratęsti, klientas, skambindamas į kitą tinklą, už minutę mokėjo beveik pusę lito“, – pastebi „Omnitel“ išankstino mokėjimo paslaugų skyriaus vadovė Saulė Pauplytė-Markevičienė.

Tuo pokyčiai nesibaigė. Atsižvelgiant į tai, kad absoliuti dauguma (89 proc.) išankstinio mokėjimo paslaugų klientų kas mėnesį ar savaitę užsisako įvairius planus (t.y. gaudo akcijas), „Ežys“ kovo mėnesį pasiūlė tris mokėjimo planus, kuriuos užsisakius suteikiamas tam tikras prakalbamų minučių skaičius ir po 6 tūkst. SMS į visus Lietuvos tinklus.

„Mes siekiame pralaužti „užsidarymo savo tinkle“ ledus, paskatinti klientus atsisakyti nepatogumo kaitalioti SIM korteles telefone – jie gali patogiai naudotis tik viena kortele, vienu numeriu, skambinant į visus Lietuvos tinklus“, – sako S. Pauplytė-Markevičienė. 

Jos teigimu, Lietuvos rinkoje vis labiau juntama vidinė migracija iš išankstinio mokėjimo į apmokėjimą pagal sąskaitas. Tačiau išeinančius „abonentus“ keičia nauji klientai – šiomis paslaugomis ypač aktyviai naudojasi jaunimas, dar neturintis reguliarių pajamų.

Kantri „Pildyk“ armija

Akylesni mobiliojo ryšio rinkos stebėtojai jau senokai iššifravo „Tele2“ strategiją: teikti panašius pasiūlymus už šiek tiek mažesnę kainą. Tad nieko keisto, kad „Ežiui“ paskelbus apie 9 ct/min tarifą, „Pildyk“ pasiūlė nemokamai užsisakyti planą, leidžiantį skambinti 8 ct/min tarifu. Panašaus „pigesnio“ atsako sulaukė ir naujieji mokėjimo planai.

Taigi jei konkurentai imasi kokių nors agresyvių veiksmų, „pildykams“ tereikia šiek tiek palaukti ir sulaukti neprastesnio pasiūlymo.

„Konkurencija šioje rinkoje visada buvo ypač agresyvi. Išankstinio mokėjimo klientams lengviausia pakeisti mokėjimo planą, be to, jų yra labai daug (54 proc. visų mobiliojo ryšio vartotojų – aut. past.). Todėl verslo prasme operatoriams šis segmentas yra svarbus. Nenuostabu, kad dalis šių klientų turi kelias išankstinio mokėjimo korteles, nors stebime šios tendencijos mažėjimą“, – teigė „Tele2“ atstovas spaudai Andrius Baranauskas.

Anot jo, jaunieji „Pildyk“ klientai sulaukę pilnametystės taip pat dažnai užsisako abonentines paslaugas. „Abonentines sutartis vartotojai dažniausiai sudaro siekdami gauti didesnę vertę, pvz., telefoną su ženklia nuolaida. Tuo tarpu paauglys, kuriam telefoną nuperka tėvai, bet kuriuo atveju negali sudaryti sutarties. Kiti vartotojai to ir nenori – vieniems svarbus lankstumas, kitiems tinka paslaugos tarifai. Be to, „Pildyk“ klientai daug pigiau skambina savo tinkle – o jame kalba apie milijoną vartotojų“, – sako A. Baranauskas.

„Labas“ dar neatsisveikina

Kiek tylesnė šios rinkos žaidėja – „Bitė“. Konkurentams perėjus prie mažesnio tarifo, „Labas“ pasiūlė užsisakyti 9 ct/min skambučius už 3 Lt per mėnesį. Konkurentams pasiūlius tris pigius mokėjimo planus, „Labas“ išmetė vieną „per vidurį“. Atsibodo matuotis, kieno mažesnis (tarifas)?

Išankstinio apmokėjimo paslaugų vartotojų skaičius mažėja. Tai pastebime jau dvejus metus. Tam yra nemažai priežasčių. Išankstinių paslaugų kainodara tapo labiau orientuota bendrauti su visų operatorių klientais, ne tik savo tinklo, todėl mažėja poreikis turėti kelias korteles. Be to, mažėja gyventojų, o ypač jaunimo, kuris išvyksta – tai didžioji išankstinio apmokėjimo paslaugų vartotojų dalis. Taip pat gerėja vartotojų lūkesčiai dėl ekonomikos, pajamų, o tai leidžia rinktis mažiau į išlaidų ribojimą orientuotas abonentinio mokėjimo paslaugas“, – vardija „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas.

Jis taip pat pastebi, kad pastaraisiais metais ypač pagerėjo abonentinių paslaugų sąlygos – atsirado naujų galimybių valdyti išlaidas, sudaromos neterminuotos sutartys, sumažėjo mėnesio planų mokesčiai, klientams siūlomos lankstesnės telefonų įsigijimo sąlygos. Todėl dauguma išankstinio apmokėjimo paslaugų vartotojų tampa „Bitės“ abonentais.

Tačiau tai nereiškia, kad išankstinio mokėjimo rinka pasmerkta. „Visada išliks vartotojų, kurie dėl įvairių priežasčių rinksis išankstinio mokėjimo paslaugą – amžius, kai negali sudaryti ūkinio sandorio, dinamiškumas – šiame segmente daugiau veiksmo, akcijų, pasiūlymų, pramogų. Taip pat šios paslaugos patrauklesnės turistams, užsienio verslininkams, dedant trumpalaikius skelbimus ir t.t.“, – teigia C. Robbinsas, pridurdamas, kad „Labas“ ir toliau teiks gerus pasiūlymus.


@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Aktuali informacija. Nuomonių ringas    Laiškai    Lietuva    Pastebėjimai, mintys    Verslas    Tele2    UAB    Omnitel    Bitė
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti

Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066
Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →