Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

Metų pradžioje greta Žemės pralėks du asteroidai kurie praskries arčiau nei kai kurie dirbtiniai Žemės palydovaiĮvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

Metų pradžioje greta Žemės pralėks du asteroidai kurie praskries arčiau nei kai kurie dirbtiniai Žemės palydovai


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.

Pačioje šių metų pradžioje, visai greta Žemės praskries du gana stambūs asteroidai. Pirmasis – Apofis – santykinai arti Žemės bus jau šį trečiadienį. Antrasis – DA14 priartės, per plauko storį. Tai įvyks š.m. vasario 15-16 dienomis

Milžinas Apofis kol kas negrėsmingas

Asteroidas Apofis gražiai, ne skaičiais (nors jis turi ir savo kodą, 99942), buvo pavadintas dar 2004 metų gruodį. Po šešių mėnesių stebėjimo astronomai prikaupė pakankamai duomenų, kad galėtų apytiksliai apskaičiuoti šio 300 metrų skersmens kosminio akmenėlio orbitą. Ir gautas rezultatas įbaugino visą pasaulį.

Tuometiniais astronomų skaičiavimais, egzistavo tikimybė 1 iš 300, kad 2029 metų balandį šis asteroidas tėkšis į Žemės paviršių. NASA išplatino pranešimą spaudai, skatindama visus pasaulio astronomus atlikti daugiau stebėjimų ir patikslinti pavojingo kosminio kūno orbitą. Bet orbitos tikslinimas žmonių nenuramino, o tik dar labiau padidino jų išgąstį – galima susidūrimo su asteroidu data buvo patikslinta iki 2029 metų balandžio 13 dienos, rašo „The Guardian“.

2004 metų Kūčias astronomai sutiko ištįsusiais veidais – tuometiniai duomenys rodė, kad asteroido kritimo tikimybė yra 1 iš 45 ir padėtis atrodė labai rimta. Bet po kelių dienų, gruodžio 27, jie galėjo su palengvėjimu atsikvėpti.

Peržvelgus senesnes kosmoso nuotraukas buvo aptiktas vienas 2004 metų vaizdelis, kuriame šis asteroidas buvo nufotografuotas, bet į jį niekas iki tol nebuvo atkreipęs dėmesio. Naujoji nuotrauka smarkiai padidino orbitos skaičiavimo tikslumą, o 2029 metų susidūrimo tikimybė krito žemiau grindjuostės. Bet už tai atsirado nedidelė tikimybė, kad susidūrimas su Apofiu įvyks 2036 metais – ta tikimybė iki šiol nėra paneigta.

Nors priežasties panikuoti nėra, nereikėtų ir visiškai nusiraminti: Apofis vis dar įrašytas į potencialiai pavojingų asteroidų sąrašą, kurį sudarė Tarptautinės astronomų sąjungos Mažųjų planetų centras.

Dauguma asteroidų sukasi kosmoso juostoje tarp Marso ir Jupiterio, bet kai kurie iš jų nusprendžia paklajoti po kosmosą ir kelia rimtą grėsmę. Vienas iš tokių klajūnų yra Apofis, priskiriamas Ateno šeimai. Tokie asteroidai sukasi ne asteroidų žiede ir didžiąją dalį laiko praleidžia Žemės orbitos vidinėje dalyje, tarp Žemės ir Saulės.

Dėl šios priežasties tokie asteroidai yra itin pavojingi: kuomet jie didžiąją laiko dalį praleidžia tarp mūsų ir Saulės, teleskopais iš Žemės juos pastebėti labai sudėtinga – jie yra tarsi Antrojo pasaulinio karo lakūnas asas, atskriejantis į savo taikinį iš Saulės pusės.

Šįkart asteroidas Apofis artėja iš išorinės Žemės orbitos pusės ir kurį laiką bus matomas naktiniame danguje. Sausio 9 dienos vakarą astronomai turės retą galimybę visus savo stebėjimo įrankius nukreipti į mažą dangaus lopinėlį ir pasistengti nustatyti du kol kas nežinomus dalykus – asteroido masę ir tai, kaip jis sukasi. Ir vienas, ir kitas dalykas turi įtakos Apofio orbitai, todėl be šių žinių negalima atlikti tikslių orbitos skaičiavimų.

Kol kas nežinoma ir kaip Apofio orbitą veikia nuo šio akmens atsispindinti Saulės šviesa – ji taip pat gali turėti įtakos orbitai. Rusija paskelbė ambicingą planą iki 2020 metų ant šio asteroido paviršiaus nuleisti stebėjimo zondą – jei planas būtų realizuotas, asteroidą galima būtų kur kas akyliau stebėti patogiai sėdint Žemėje.

Tiesa, apofis trečiadienį priartės tik matuojant astronominiais terminais: arčiausiai Žemės jis šiuokart prisiartins per 14,5 mln. kilometrų – palyginimui, Mėnulio orbita yra 385 000 kilometrų. O štai 2029 metais jis priartės kur kas labiau, vos per 30 000 kilometrų virš mūsų galvų – tai arčiau netgi už kai kuriuos komunikacijų palydovus. Tuomet jis bus matomas net neginkluota akimi, kaip pakankamai ryškus judantis objektas, kurį, deja, bus galima pamatyti tik būnant Atlanto vandenyno vidury.

DA14 priartės per plauką

O štai antrasis šių metų pradžios Žemės kaimynas – DA14 – vasario vidury pro mus pralėks labai arti. Wikipedia duomenimis, jis gali praskrieti vos 27 100 kilometrų nuo Žemės centro atstumu – arčiau, nei geostacionaria orbita judantys komunikacijų palydovai. Bet astronomai tikina, kad su mūsų planeta jis tikrai nesusidurs. Be to, šiek tiek ramina ir tai, kad DA14 yra kur kas smulkesnis už Apofis – vos 45 metrų skersmens.

„Tai bus pats artimiausias iš anksto prognozuotas asteroido praskridimas. Dėl to kad jis šitaip priartės, jį žvaigždžių fone galės stebėti net astronomai mėgėjai. Gali būti, kad jis bus matomas naudojantis net žiūronais“, - laukiamu reginiu džiaugiasi Armagh observatorijos Šiaurės Airijoje direktorius Markas Bailey.


@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Aktuali informacija. Nuomonių ringas    Ar žinojote, kad...    Dienos tema    Dienos vaizdelis    Galvosūkiai, myslės    Gyvenimas    Įdomi, aktuali informacija    Idomūs faktai    Pasaulis    Pastebėjimai, mintys    Apokalipsė    asteroidas    Žemė
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti

Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066
Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →