Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

Daugiabučiai - eros pabaigaĮvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

Daugiabučiai - eros pabaiga


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 

Daugiabučių statybos miršta?
Daugiabučių statybos miršta?

Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.

Daugiabučių populiarumas slysta į žemumas

Didžiuosiuose šalies miestuose statoma vis mažiau daugiabučių namų. Panevėžyje tokia statyba jau palaidota, kauniečiai labiau vertina individualius namus. Tik Klaipėdoje daugiabučių statytojų entuziazmas neslopsta - jie laukia naujo nekilnojamojo turto "burbulo”.

Kauniečiai vertina kokybę

Kauno miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Nerijus Valatkevičius teigia, kad daugiabučių namų statyba Kaune jau nepopuliari. Keli nauji dar statomi ar jau įrenginėjami Baršausko gatvėje, mažaaukščių daugiabučių kvartaliukas kyla Aleksote, keletas pavienių namų dygsta kitose vietose ir tai yra viskas.

Kauniečiams prestižas gyventi nuosavame name, o ne daugiabutyje. Atkuriamos teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą padeda įgyvendinti svajones. Atgautus sklypus savininkai arba parduoda, arba patys statosi individualius gyvenamuosius namus. Architektas teigia, kad statybos ne visur pradėtos, nors leidimų išduota daugybė.

Individualių namų mados Kaune pasikeitusios, tačiau ne taip žymiai kaip mažesniuose miestuose. N.Valatkevičius teigia, kad kauniečiai dabar prašo suprojektuoti ne didesnius kaip 200 kv.m ekonomiškus būstus. Butų pirkėjai taip pat pakeitė požiūrį, dauguma renkasi nedidelius iki 60 kv.m butukus. Kauniečiai dairosi kuo šiltesnių, ekonomiškų būstų, kad mažiau reikėtų mokėti už šildymą.

Kauno daugiabučiuose vakarais daugybė langų tamsūs, apstu tuščių butų. „Gyvenamojo ploto fondas Kaune pakankamas, turime tik kokybės problemų”, - reziumuoja miesto savivaldybės vyr. architektas N.Valatkevičius.

Daugiabučių namų garantinis laikas yra 50 metų. Tiek metų išstovėjusį namą reikia arba griauti, arba renovuoti. Vilijampolėje yra senesnių nei 50 metų daugiabučių, neapsakomai šaltų, stiklo vata juose sukritusi, tokie „chruščioviniai” namai, galima sakyti, yra kiauri. Butus tokiuose namuose sunku parduoti. Architektas atkreipia dėmesį, kad ir naujuose daugiabučiuose statytojams nepavyksta išparduoti visų butų.

Panevėžyje - nė vieno naujo

Šiais metais Panevėžyje neiškilo nė vienas daugiabutis namas. Viena Danijos statybos bendrovė, Kniaudiškių mikrorajone ketinusi statyti šešiolikaaukštį gyvenamąjį namą ir jau gavusi statybos leidimą, išanalizavo padėtį ir nusprendė, kad tokioms investicijoms dabar netinkamas metas.

Panevėžio miesto savivaldybės vyr. architektas Saulius Matulis tvirtina, kad ir kitais metais nebus statomas nė vienas naujas daugiabutis.

„Panevėžyje daugiabučių gyvenamųjų namų statybos plėtrai nėra jokių šansų ir dar ilgai nebus”, - prognozuoja S.Matulis. Panevėžiečiai emigruoja, išsikelia gyventi į sodus, kaimus, palieka tuščius butus daugiabučiuose.

Panevėžyje nestinga laisvų sklypų individualiai gyvenamajai statybai, todėl panevėžiečiai statosi individualius namus. Panevėžiečio svajonė - atskiras gyvenamasis namas, o ne koks nors sublokuotas kotedžas. Prie prekybos ir pramogų centro „Babilonas” jau pastatytų 56-89 kv.m dydžio namukų, sugrūstų 4-5 aruose, nėra ko lyginti su senosiomis Panevėžio pilaitėmis, kurias tėvai statė sau, vaikams ir anūkams, o dabar nebežino, kaip išsimokėti už 500-800 kv.m „angarų” šildymą.

Panevėžio miesto vyr. architektas teigia, esą Panevėžyje gyvenamųjų namų statybos krizės nėra. Žmonės vis dar nori turėti nuosavą būstą. Miestas plečiasi į pietų pusę, kur plėtrą stabdo kelis hektarus žemės užimantis aeroklubas ir šalia esantis aerodromas. Dėl jo iškėlimo diskusijos vyksta dešimt metų. „Bendrajame miesto plane aeroklubo toje vietoje nėra, jis vis tiek turės išsikelti”, - teigia S.Matulis. Individualiais gyvenamaisiais namais planuojama užstatyti ir šiaurinę Panevėžio dalį iki Piniavos gyvenvietės.

Klaipėda laukia "burbulo”

Visai kitas požiūris į daugiabučius Klaipėdoje, kur kasmet pastatomi mažiausiai 4 nauji daugiabučiai. Jų statytojai neplanuoja sustoti, prašo savivaldybės keisti žemės paskirtį priemiesčiuose, nes nori statyti naujus daugiabučių mikrorajonus. Toks entuziazmas atrodo keistai, mat jau pastatytuose namuose nepavyksta išparduoti visų butų. Klaipėdiečiai ir patys statytojai turi vilčių, kad nekilnojamojo turto kainos ir vėl kils, todėl pigiai nusipirktus butus bus galima brangiai išparduoti ir gerai uždirbti.

Klaipėdos miesto savivaldybės Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjas Almantas Mureika teigia, kad naujų daugiabučių pristatyta netoli miesto centro, šiaurinėje miesto dalyje, Melnragėje, planuojami nauji kvartalai prie Liepų gatvės, nors gyventojų Klaipėdoje mažėja.

„Matome, kad privatūs statytojai nori plėsti miestą, savivaldybė nemėgina drausti, tačiau prašo nesiplėsti į priemiesčius, o perkelti statybas arčiau centro, nes Klaipėda ir taip jau yra išsidriekusi. Manau, kad Klaipėdoje reikia statyti ne daugiabučius, o blokuotus 100 kv.m gyvenamuosius namus, kurių vienai šeimai visiškai pakanka. Pirma turime renovuoti jau pastatytus daugiabučius, šį darbą atlikti ištisuose kvartaluose, kad gyvenimo kokybė juose pagerėtų iš esmės. Dabar gyventojai, norintys pradėti renovaciją, yra įklimpę procedūrose, todėl savivaldybė rengia ir bendrijoms dovanos tipinius projektus, du kartus greičiau atliks projektų derinimus ir išduos leidimus”, - teigia miesto savivaldybės vyr. architektas.

Klaipėdiečiai vertina gamtą, nori gyventi arčiau jos, todėl senus didelius butus pietinėje dalyje parduoda ir keliasi į mažus, ekonomiškus butukus naujuose namuose šiaurinėje dalyje. Iš ten dviračiu per 20 minučių galima pasiekti paplūdimį, nereikia važiuoti per visą miestą automobiliu.

Statistika

  • Registrų centro duomenimis, nekilnojamojo turto kainos išlieka stabilios.
  • Šiemet spalį nekilnojamojo turto rinka padidėjo maždaug penktadaliu ir perkopė dešimttūkstantinę ribą. Paskutinį kartą tokie nekilnojamojo turto mastai buvo užfiksuoti prieš krizę - 2008 metų balandį.
  • Šiemet spalį nekilnojamojo turto objektų parduota 22 proc. daugiau nei rugsėjį.
  • Rudeninis sandorių aktyvumo bumas apėmė visą šalies teritoriją. Neįprastai daug sandorių registruojama ir lapkričio mėnesį.
  • Ekspertai teigia, kad labiausiai išaugo pirkimai, dovanojimo sandorių daugėjo nežymiai, o mainų ir perleidimų sumažėjo.

@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Aktuali informacija. Nuomonių ringas    Ar žinojote, kad...    Dienos tema    Ekonomika    Įdomi, aktuali informacija    Idomūs faktai    Lietuva    Pastebėjimai, mintys    Žmonės    Daugiabučiai    daugiabutis    plotas
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti

Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066
Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →