už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako.
Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai.
Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Žalingo įpročio atsikratyti bandantis JAV Floridos valstijos gyventojas nė nenutuokė, kad įprastas cigaretes pakeitęs elektroninėmis jis patirs dar daugiau žalos
Vyro burnoje sprogusi elektroninė cigaretė išmušė kelis priekinius dantis, nunešė gabalą liežuvio ir apdegino veidą.
Floridos valstijos ugniagesiai pranešė, kad incidentas įvyko 57 metų vyro namuose. Ugniagesiai buvo iškviesti dėl to, kad sprogimo metu baterija išskriejo iš cigaretės vamzdelio ir padegė spintą, skelbia agentūra „Associated Press“.
„Geriausias palyginimas būtų įsidėti į burną fejerverką ir jį uždegti“, – sakė North Bay miesto ugniagesių tarnybos vadas Josephas Parkeris.
Manoma, kad sprogimas kilo dėl įkraunamos baterijos gedimo.
Elektroninių cigarečių asociacijos vienas iš įkūrėjų Thomas Kiklas teigė, kad anksčiau nebuvo pranešta apie elektroninės cigaretės ar jos naudojamos baterijos sprogimą.
Elektronines cigaretes pernai JAV naudojo per 2,5 mln. žmonių. „Buvo įtraukta milijardai elektroninių cigarečių dūmų, bet mums neteko girdėti apie tokius atvejus anksčiau“, – sakė T.Kiklas.
Apie elektronines cigaretes: rūkyti ar nerūkyti?
Pasaulio sveikatos organizacija (World Health Organization - WHO) ir kitos tabako kontrolės organizacijos skatina visus vartotojus elgtis apdairiai ir susilaikyti nuo elektroninių cigarečių įsigijimo ir vartojimo, nes nėra iki galo ištirtos galimos jų vartojimo pasekmės.
Maltoje e-cigaretės jau yra pripažintos tabako gaminiu ir joms taikomi visi tabako gaminių apribojimai.
Jungtinėje Karalystėje draudžiama šį produktą pardavinėti kaip pagalbinę priemonę metant rūkyti.
JAV Maisto ir vaistų administracija, tirdama šių cigarečių išskiriamus nikotino garus, jau aptiko vėžį sukeliančių cheminių medžiagų pėdsakų.
Net jei ir paaiškėtų, jos šis produktas išties yra mažiau kenksmingas, svarbu suvokti, kad nikotino dozės mažinimas neišsprendžia priklausomybės problemos, o tik padeda dar labiau silpninti valią ir pasiryžimą visiškai mesti rūkyti.
ES įstatymai ir NTAKD siūlymai
Europos teisės departamentas prie LR Teisingumo ministerijos pateiktose išvadose pažymi, kad pagal 2001 m. birželio 5 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2001/37/EB elektroninėse cigaretėse, bent iš dalies pagamintose iš tabako, esantis nikotino kiekis neturi viršyti nustatytojo, o produktai turi būti ženklinami bei taikomos kitos tabako gaminiams nustatytos kontrolės priemonės.
Vadovaudamasis 2001 m. lapkričio 6 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2001/83/EB Europos teisės departamentas nurodo, kad elektroninės cigaretės galėtų būti priskiriamos medicinos produktams, jei jos padeda atsikratyti priklausomybės tabakui. Tačiau Europos Komisija pabrėžia, kad sprendimą dėl elektroninių cigarečių ir panašių produktų priskyrimo medicinos produktams turi priimti pati valstybė narė. Tuo atveju, jei elektroninės cigaretės ir panašūs produktai būtų priskiriami medicinos produktams, jie negalėtų būti pateikiami į rinką be išankstinio leidimo, jiems būtų taikomi reklamos bei kiti reikalavimai.
Departamentas apibendrindamas išvadas teigia, kad valstybės narės gali pačios nuspręsti, kaip turėtų būti traktuojamos elektroninės cigaretės bei panašūs gaminiai, ir kokie teisės aktai šiems produktams turėtų būti taikomi. Įstatymo projektu siūlomas elektroninių cigarečių uždraudimas yra laisvo prekių judėjimo Europos Sąjungoje ribojimas, kuris gali būti pateisintas siekiant apsaugoti žmonių sveikatą.
Parengta pagal užsienio informacijos agentūrų pranešimus
Rašyti recenziją