Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

Neringa Venckienė ir LR Seimas ar tai suderinama?Įvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

Neringa Venckienė ir LR Seimas ar tai suderinama?


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 

ex teisėja N. Venckienė šturmuoja LR Seimą
ex teisėja N. Venckienė šturmuoja LR Seimą

Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.

partijų sąrašai tebėra politikos nevykėlių prieglauda

Vėl Seimo rinkimai – vėl vangi, nuobodi rinkimų kampanija. Likus vos kelioms savaitėms iki balsavimo dienos, rinkimų kampanija nepajudėjo iš mirties taško. Įvairūs veiksmai skatina politikų ir rinkėjų apatiją ir abejingumą, bet svarbus vaidmuo tenka mišriai parlamento rinkimų sistemai, pagal kurią net 70 deputatų išrenkami proporciniu būdu pagal partijų sąrašus. Mišri sistema gal naudinga kitoms šalims, bet Lietuvoje jos poveikis tik neigiamas. Seniai pribrendo laikas pereiti į tiesioginį visų Seimo narių rinkimą, bet partijos, kurioms mišri sistema yra paranki, atkakliai priešinsis pokyčiams.

Reikėtų atsisakyti rinkimų pagal sąrašą dėl įvairių priežasčių. Pirmiausia, politikas neturėtų būti parlamentaras, jei jis negeba laimėti tiesioginio rinkėjų pritarimo savo kandidatūrai. Balsuodami už kurį nors kandidatą rinkėjai išreiškia įsitikinimą, kad jis tinkamiausiai atstovaus jų interesams. Žmonių pasitikėjimas suteikia politikui legitimumą, rodo, kad jį išrinko žmonės, o ne sąrašą sudarę partijos šulai ir nariai. O keldamas savo kandidatūrą, politikas reiškia savo įsitikinimą, jog rinkėjai pripažins, kad jis labiausiai vertas jo palaikymo.

Paprastai laukiama, kad partijos vadovai kandidatuotų vienmandatėse apygardose ir laimėtų. Taip yra užsienyje, taip būdavo Lietuvoje. Landsbergis, Brazauskas, Vagnorius, Prunskienė ir kiti politikai nebijodavo išmėginti savo jėgų su oponentais ir dažnai iškovodavo pergalę. Bet politikai tampa baikštesni. 2008 m. tuometinis premjeras Gediminas Kirkilas, ne kartą laimėjęs rinkimų vienmandatėje apygardoje, nutarė kandidatuoti tik pagal sąrašą.

Šįmet net keli partijų vadovai seks jo pavyzdžiu, tarp jų Rolandas Paksas ir Viktoras Uspaskichas. Kadaise šie politikai buvo populiarūs. Paksas buvo išrinktas prezidentu. 2004 m. Uspaskichas buvo vienas iš tik keturių pirmame rate išrinktų Seimo narių. Paksas ir Uspaskichas yra tapę tokiais savo partijų pusdievaičiais, kad nuogąstaujama, jog nesėkmė vienmandatėje apygardoje sugriautų taip stropiai kuriamą nepakeičiamų ir mylimų lyderių įvaizdį.

Ne mažiau svarbu tai, kad, galiojant sąrašams, rinkėjai netenka galimybės atsikratyti nemėgstamų politikų. Kirkilas vėl gali būti pavyzdys. Nors apklausos rodė, jog jis buvo vienas nepopuliariausių šalies politikų, jam vieta Seime buvo užtikrinta, nes buvo pirmasis socdemų sąraše. Jei būtų tik vienmandatės apygardos, visi politikai turėtų kelti savo kandidatūrą, o rinkėjai galėtų savo balsais laiduoti, kad pasitikėjimo neturintys politikai netaptų Seimo nariais.

Be sąrašų rinkimai būtų įdomesni. Neringa Venckienė lyg ir metė iššūkį Irenai Degutienei, nutardama kandidatuoti toje pačioje apygardoje. Bet ar būtų ji taip dariusi, jei pergalė apygardoje būtų vienintelė galimybė laimėti Seimo nario mandatą? Dabar Venckienė gali pralaimėti, bet ji dar turės galimybę patekti į Seimą pagal partijos sąrašą. Jei nebūtų daugiamandačių apygardų, pasitempti turėtų ir Degutienė. Nesėkmė reikštų politinės karjeros pabaigą.

Jei būtų tik vienmandatės apygardos kiekvienas partijos vadovas būtų pažeidžiamas. Kas ketverius metus jis turėtų laimėti rinkėjų pasitikėjimą, o oponentai negailėtų pastangų jam pakišti koją. Antakalnio apygardoje prieš Andrių Kubilių būtų keliami stiprūs kandidatai, tokie, kurie turėtų galimybę jį įveikti, bet kurių pralaimėjimas nesuduotų oponuojančiai partijai per didelio smūgio.Kiekvienas JAV Kongreso narys yra tiesiogiai renkamas, tad žino, kad, jei susikompromituos ar papiktins rinkėjus, jis nebus perrenkamas. Nesant galimybės patekti į Seimą pagal sąrašus, deputatai turėtų rinkėjams įrodyti savo kompetenciją. Komandiruočių mylėtojai Egidijus Vareikis ir Emanuelis Zingeris keliauja po pasaulį, bet jie ne itin rūpinasi kasdieniu Seimo nario darbu ar įstatymų projektų rengimu. Abu yra sąrašiniai deputatai, tad gali nekreipti dėmesio į rinkėjų interesus.

Kitos partijos irgi turi savo sąrašinius, nuo rinkėjų rūstybės apsaugotus deputatus, pavyzdžiui, socdemės Milda Petrauskienė, Irena Šiaulienė, Birutė Vėsaitė.

Prieš kelias dienas Žilvinas Šilgalis pranešė, kad Seimo narių delegacija spalį vyks į Maskvą, kur bandys išsaugoti praėjusiose parlamentarų žaidynėse laimėtą pereinamąją komandinę taurę. Pasak Šilgalio, nors žaidimai vyks spalio 4–8 dienomis, taigi prieš pat Seimo rinkimus, „vykti būtina“. Nežinau, kurie Seimo nariai vyks į Maskvą, bet esu tikras, kad būtų mažiau sporto entuziastų, jei kiekvieną mandatą reikėtų iškovoti vienmandatėje apygardoje.

Tiesioginiai rinkimai sustiprintų ryšius tarp politikų ir rinkėjų, mažintų ‘desantininkų iš Vilniaus’ skaičių, verstų partijas dėmesį kreipti mažesniems miestams ir kaimui. Neproporcingai daug sąrašo pirmūnų yra vilniečiai, kurie nejaučia reikalo būti išrinkti vienmandatėje apygardoje, su ja nesusieja savo politinio likimo, tad ir nenusimano apie vietos problemas.

Yra kitų sąrašų panaikinimo privalumų. Kelis kartus pralaimėję rinkimus, pasitikėjimo netekę veteranai būtų verčiami pasitraukti iš aktyvios politikos. Atsivertų daugiau vietų jauniems žmonėms, kurie įrodytų savo vertę rinkimų kovose, o ne įsiteikdami partijos vadovybei ir laimėdami vietą sąrašo viršūnėje.

Lietuvos žmonės nėra tokie runkeliai, kaip juos kartais vaizduoja apžvalgininkai. 2008 m. Tautos prisikėlimo partija surinko antrą didžiausią balsų skaičių, bet nelaimėjo nė vieno tiesioginio mandato. Už jų sąrašą žmonės dar balsavo, bet nepakėlė rankos tiesiogiai balsuoti už akivaizdžius nevykėlius. Šįmet Prancūzijoje prezidento rinkimuose radikalusis Nacionalinis frontas surinko net 18 proc. balsų, bet Parlamento rinkimuose, kurie vyko po dviejų mėnesių ir kuriuose deputatai tiesiogiai renkami, partija laimėjo tik du mandatus iš 577.

Tiesioginė rinkimų sistema turi trūkumų. Atitinkamomis aplinkybėmis partija, laimėjusi tik 30 procentų balsų, galėtų laimėti mandatų daugumą. Kiltų pavojus, kad daugiau mandatų laimėtų piaro specialistų išmokyti gražbyliai. Siekdami įtikti rinkėjams, kai kurie deputatai skirtų pirmenybę apygardos, o ne visos šalies interesams. Bet tai smulkmenos, palyginus su tiesioginių rinkimų privalumais.


@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Aktuali informacija. Nuomonių ringas    Ar žinojote, kad...    Dienos tema    Dienos vaizdelis    Idėjų saugykla    Idomūs faktai    Laiškai    Lietuva    Pastebėjimai, mintys    Politika    Seimo rinkimai    sąrašai    partijos    LRS    2012    Garliava
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti

Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066
Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →