Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

Skurdas verčia pirkti "bargan"Įvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

Skurdas verčia pirkti "bargan"


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 
Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.

Iš sunkmečio gniaužtų sunkiai besivaduojančiame mūsų krašte nemažai žmonių yra priversti net būtiniausius maisto produktus pirkti "bargan" - į skolą. Ši nerimą kelianti tendencija ryškiausia kaimo parduotuvėlėse.

Kelių Panevėžio rajono kaimų parduotuvių pardavėjos kalbėti su LŽ žurnaliste sutiko pateikusios griežtą sąlygą - neminėti ne tik jų pavardžių ir vardų, bet ir kaimų pavadinimų. Moterys tikino nenorinčios sulaukti priekaištų iš itin jautrių klientų, taip pat bijančios įvairių tikrintojų vizitų.

 

Kaimo parduotuvėlėse aukščiausias skolos limitas - 500 litų.

Skolų limitai

Pardavėjos prisipažino turinčios nemažai klientų, kuriems leidžiama pirkti "bargan", "ant kryžiuko". Žmones "pasirašyti sau kryžių" verčia skurdas, o pardavėjas juos aptarnauti - noras išgyventi.

Panevėžio rajono maisto prekių parduotuvėlėse kiekvieną mėnesį vienam pirkėjui leidžiama įsiskolinti nuo 100 iki 500 litų. 100 litų riba užbrėžta kiek daugiau nei 300 litų socialinę pašalpą gaunančiam vienišiui. Gerokai didesnės skolos skaičiuojamos daug vaikų turinčioms, tad ir didesnes pašalpas gaunančioms šeimoms.

Parduodančios maisto produktus "ant kryžiuko" prekybininkės neslėpė labai rizikuojančios neatgauti pinigų. Tačiau pardavėjos kitaip elgtis negali ir dėl savęs. "Neduosiu aš, duos kitos parduotuvės pardavėja ir nuvilios mano klientus", - LŽ prisipažino viena jų.

Vieša paslaptis

Apie prekybą "bargan" pasakojusios prekybininkės kaskart primindavo, kad jų pasakojimai yra konfidencialūs. Esą, paviešinus konkrečias detales, moterų verslui kaipmat būtų užnerta kilpa. Prekyba į skolą nėra įteisinta, tad prekybininkėms tektų mokėti didžiules baudas už vadinamuosius juodus pinigus. Moterys tik pasidžiaugė, kad iki šiol joms, net ir sulaukusioms tikrintojų, pavykdavo išsisukti nuo sankcijų už nelegalią prekybą.

"Tokia prekyba - vieša paslaptis. Kartais pagalvoju, kad ją uždraudus mūsų krašte kiltų revoliucija", - pabrėžė vienos privačios kaimo parduotuvėlės savininkė.

Rinkdama informaciją apie prekybą "bargan", LŽ žurnalistė aplankė iš viso penkias Panevėžio rajono kaimų parduotuves, išsidėsčiusias 25 kilometrų atstumu nuo Aukštaitijos sostinės. Iš pokalbių paaiškėjo, kad nedidelėse, iki šimto gyventojų turinčiose gyvenvietėse, kur tėra vienintelė parduotuvėlė, "ant kryžiuko" apsiperka vidutiniškai 6 klientai. Seniūnijų centruose, kuriuose dar likę po pašto skyrių, yra biblioteka, mokykla, bažnyčia ir po dvi ar tris parduotuves, kiekviena šių turi po daugiau kaip 10 pirkėjų "bargan".

"Žinokite, tai patys vertingiausi klientai. Neabejoju, kad kone visą pašalpą ar pensiją jie palieka parduotuvėse, o pagrindinis jų pirkinys - alaus "bambalis", - LŽ tikino Miežiškių seniūnas Albinas Jacevičius. Tačiau pardavėjos pasakojo ką kita.

Skolon - duona ir kefyras

LŽ kalbintos pardavėjos sutartinai tvirtino, kad alkoholio "bargan" kaip tik ir nebeparduodančios. Anot jų, velnio lašų mėgėjai jau pasiekė tokį "lygį", kad beveik nebeišsiblaivo, tad sudaryti su jais kokius nors kryžiukais įforminamus sandorius nėra jokių galimybių. "Nei tas girtuoklis supras, ant ko pasirašo, nei vėliau prisimins pasirašęs, o tu įrodinėk jam, kad yra skolingas. Ne, su tokiais neprasidedame", - itin emocingai įtikinėjo viena kalbintų pardavėjų. Ji pasakojo, jog pagrindinės pirkėjos "bargan" yra daugiavaikių šeimų motinos. Viena pardavėja pridūrė puikiai suprantanti tų motinų padėtį, nes pati yra palikta vyro. Likusi su trimis vaikais pardavėja mėnesio pabaigoje ir sau perkasi "ant kryžiuko".

Anot pardavėjų, kai skolininkai grąžina skolas, gaunamų pašalpų ar pensijų jiems paprastai užtenka pusei mėnesio. Vėliau žmonės vėl eina prašyti prekių į skolą. "Gavę pinigų, už juos iš pradžių žmonės dar nusiperka kavos, vaikams - saldainių, pigiausios dešros. Kai tenka imti į skolą, paprastai perkama vien duona, kefyras ir aliejus", - pabrėžė viena pardavėjų. Ji teigė, kad sunkiausiai šiuo metu verčiasi vieniši žmonės. Anot jos, daugiavaikės šeimos išgyvena lengviau už vienišius.

Viena vadybos formų

Panevėžio rajono Raguvos seniūnijos seniūnas Juozas Skorulskis LŽ sakė seniūnijoje pažįstantis net 25 asmenis, kurie nuolat perka "ant kryžiuko". J.Skorulskio teigimu, dalis šių žmonių kaskart sau kryžių rašosi iš vargo, tačiau yra ir tokių, kurie "ant kryžiuko" perkasi alkoholio. "Jie manęs klausia, ką jiems daryti, kad gerti norisi labiau nei valgyti", - pasakojo seniūnas. Jis tikino žinantis ne vieną atvejį, kai tokie pirkėjai skolų parduotuvėms negrąžino ir šios patyrė nuostolių. "Žinoma, tokia prekyba - ne iš gero gyvenimo", - pabrėžė J.Skorulskis.

Jam pritarė Panevėžio rajono Karsakiškio seniūnijos seniūnė Nijolė Gaižiūnienė. Ji taip pat teigė žinanti ne vieną prekybos "ant kryžiuko" faktą ir mananti, kad tai savotiška vadybos - t. y. gebėjimo prisivilioti pirkėjus kad ir rizikuojant - forma.

lietuvos žinios logo


@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Gyvenimas    Įvairios kategorijos    Žmonės    Skurdas verčia pirkti "bargan"    į skolą
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti

Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066
Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →