Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt

Lietuviško kapitalo projektas. Rinkis paslaugą lietuvišką! Jei turi noro ir galimybių - prisidėk prie šio projekto išlaikymo, gausi begalinį pasitenkinimą ir Info.Norim.lt dėkingumą.

Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 
Tekstą kuris jau yra būtina palikti nepakeistą, o po juo galima parašyti savo pranešimą / Tell A Friend
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
Siuntėjo el. paštas / Email
Gavėjo el. paštas / Friend's Email
 
Parašyti el. laišką / Contact Form
Tema / Title
Žinutė / Message
Vardas / Your Name
El. paštas / Email
Your code
Enter the code
 
Log In
Username
Password
Remember me
 


Titulinis puslapis >> Ankstesnis puslapis >> Publikacija:

Rūkymas: epidemija, kuri siaučia visame pasaulyjeĮvairūs, klasifikuoti asmeniniai ir verslo skelbimai vienoje vietoje. Ieškok, siūlyk, pirk, parduok. Skelbk lengvai ir nemokamai
  Links
 Įmonių nuorodų katalogas
 Norim LT™ VIP klubas (nuorodos)
  News
 Aktualijos
 Archyvas
  Articles
 Aktuali informacija. Nuomonių ringas
 Norim LT™ VIP klubas (Užsakomieji straipsniai)
 XXX.NORIM.LT - turinys suaugusiems
  In The News
Loading...
RSS Feeds - Links
New links
Editor's pick
Popular links
RSS Feeds - News
New items
Editor's pick
Popular items
RSS Feeds - Articles
New articles
Editor's pick
Popular articles

Rūkymas: epidemija, kuri siaučia visame pasaulyje


Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai ir dar daug visko... už portalo lankytojų pateiktos informacijos autentiškumą, kokybę ir tikslumą neatsako. Pastebėjus netinkamo turinio informacijos - prašome pranešti redakcijai. Užpildyk šią formą. Tekstą kuris jau yra palik, o po tekstu parašyk pastebėjimus. Informacijos gavėją nurodyk pagalba@norim.lt
Tinklapių katalogas Facebook  Furl  Delicious  Reddit  Technorati  BlinkList  Digg  Google  StumbleUpon  Yahoo 
Nepamiršk išreikšti savo nuomonę.
Pakomentuok ir įvertink šią informaciją. Spustelk nuorodą "Reitingas" (virš publikacijos) ir pareišk savo nuomonę.

Prisidėk prie šio projekto išlaikymo. Tapk mecenatu - gausi begalinį pasitenkinimą ir mūsų dėkingumą.

parama per Payserą

Paremti

arba per PAYPAL

Perki? Parduodi? Ieškai? Turi įdomių straipsnių? savo informaciją šioje svetainėje.

Spausk ir padaryk savo publikaciją išskirtine.

Rūkymas - dūmų, susidariusių smilkstant augalinės kilmės preparatams, įkvėpimas su oro srautu. Rūkymo metu į organizmą papuola aktyviosios medžiagos. Pirmiausia į plaučius, po to į kraują, tuomet su krauju nugabenamos į smegenis, o po to

išnešiojamos po visą organizmą. Paprastai rūkomos medžiagos, turinčios narkotinių savybių – tabakas, hašišas, marihuana, opiumas ir kita

Rūkymas, tai yra degančių augalų dūmų įkvėpimas, žinomas jau labai seniai. Rūkymo scenos vaizduojamos Indijos freskose, aprašytos skitų papročiuose, minimos senovės Kinijos raštuose, pypkės randamos archeologinių kasinėjimų metu.
1496 metais Kolumbas, grįždamas iš savo antrosios ekspedicijos, pargabeno į Europą išdžiovintus tam tikros žolės lapus, skirtus rūkymui. Žolė buvo pargabenta iš Tabago provincijos ir pristatyta europiečiams kaip tabakas.
Europoje tabako rūkymas labai sparčiai plito. Nepraėjus nė šimtmečiui tabakas pradėtas auginti Belgijoje, Ispanijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Anglijoje. Tuo metu tikėta, kad tabakas turi gydomųjų savybių. Tabaką tais laikais rekomenduodavo nuo migrenos. Prancūzijos karaliaus rūmuose tabaku bandė gydyti dantų skausmą, skrandžio sutrikimus, kaulų laužymo pojūčius. Tabako gydomąjį poveikį bandydavo pajusti jį uostydami, kramtydami, rūkydami.
Kartu su tabako plitimu, vyko jo poveikio sveikatai tyrimai ir gana greit išaiškėjo rūkymo žala žmogaus organizmui, tačiau vis daugiau žmonių rūkymas tapo įpročiu. Pirmo pasaulinio karo metais tabako davinį duodavo kiekvienam kareiviui, tikėdami, kad jis didina karių drąsą. Rūkymas tapo turtingų žmonių mados dalyku, buvo laikomas šaunaus, nerūpestingo, stilingo gyvenimo atributu. Po antrojo pasaulinio karo vis labiau plito moterų rūkymas. Prie rūkymo propagavimo prisidėjo ir televizija bei kino filmai – teigiamų herojų rūkymas ekrane atrodė sektinu pavyzdžiu. Tabako reklama pradėta riboti įstatymais tik prieš kelis dešimtmečius.
Apie 70 procentų rūkančių žmonių norėtų atsikratyti šio įpročio, tačiau nepajėgia to padaryti, nes nikotinas sukelia stiprų pripratimą.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis rūkymas labiausiai paplitęs Australijoje – rūko 54 procentai vyresnių nei 15 metų gyventojų. Gvinėjoje 52 procentai, Zambijoje 50 proc., Bulgarijoje 48 proc.
Daugiausiai rūkančių vyrų yra Rusijoje, Kazachstane, Kinijoje, Rumunijoje, Turkijoje – daugiau nei 60 procentų gyventojų.
Pausaulyje vidutiniškai rūkymas paplitęs tarp maždaug 35 procentų vyrų išsivysčiusiose šalyse ir 50 procentų vyrų besivystančiose šalyse. Kasdien rūko beveik milijardas vyrų! Šiuo metu labai nežymiai, bet rūkymas tarp vyrų mažėja. Pastebima tendencija, kad dažniau rūkyti meta labiau išsilavinę vyrai. Rūkymas tampa mažiau išsilavinusių, skurdžiau gyvenančių vyrų įpročiu.
Ypač daug rūkančių vyrų yra Kinijoje. Tabako gamintojai negali atsidžiaugti rinka, kurioje yra net 300 milijonų rūkalių.
Iš viso pasaulyje kasdien rūko apie 250 milijonų moterų.
Didžiausias rūkančių moterų procentas yra buvusios Jugoslavijos valstybėse ir Gvinėjoje -50 ir daugiau procentų.
Norvegijoje, Švedijoje, Naujojoje Zelandijoje rūkančių vyrų ir moterų procentas sutampa. Tai nebūtinai reiškia, kad tose šalyse moterys rūko labai daug. Pavyzdžiui Švedijoje rūkymo paplitimas nuo 10 iki 19 procentų tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. Lyginant su pasauliniu vidurkiu, šioje šalyje yra vienas mažiausių rūkančių vyrų procentas.
Yra gana daug šalių (daugiausia Azijoje), kuriose vyrai rūko 10 ir daugiau kartų, nei moterys.
Išsivysčiusiose šalyse rūkančių moterų skaičius mažėja. Pavyzdžiui JAV 1965 m. rūkė 35 procentai moterų, o 1999 m. – jau tik 22 procentai. Tačiau besivystančiose šalyse, o taip pat ir Rytų Europoje rūkančių moterų skaičius auga.
Tabako pramonė gundo moteris rūkyti viliojančiais, bet neteisingais vaizdiniais, įteigdama, kad rūkymas susijęs su žvalumu, lieknumu, šiuolaikiškumu, emancipacija, seksualiniu patrauklumu. Realybėje rūkymas yra susijęs su ligomis, mirtimi, ankstyva senatve.
Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos tabako atlasą, išleistą 2002 metais, Lietuvoje rūko 33,4 procentai visų gyventojų, 51 proc. vyrų ir 16 proc. moterų.
Latvijoje atitinkamai 31 procentas nuo visų gyventojų, 49 proc. vyrų, 13 procentų moterų.
Estijoje 32 procentai visų gyventojų, 44 procentai vyrų ir 20 procentų moterų. Estės – aktyviausios rūkalės Pabaltijyje.
Lietuvos statistikos departamento 2007 metų duomenimis Lietuvoje rūko kasdien 24,5 procentai gyventojų. Rūkymas vyrų tarpe – 42,1 proc., moterų tarpe 9,8 proc.
Skaičiai mažesni, negu Pasaulio sveikatos organizacijos statistikoje, tikėkimės, kad Lietuva seka išsivysčiusių ir labiau išsilavinusių šalių tendencijomis ir rūkančių procentas tikrai mažėja, ir kad skirtingi duomenys nėra dėl skirtingų statistinių metodų.
Daugiau kaip 6 procentai Lietuvos gyventojų rūko retkarčiais, o nerūkančiais save laiko 51,3 procentai vyrų ir 83,8 procentai moterų.

Daugelyje pasaulio šalių cigarečių reklama yra griežtai ribojama, ir rūkalus gaminančios kompanijos nori nenori turi prie to prisitaikyti. Tačiau neseniai vienas prieš rūkymą kovojančių susivienijimų pareiškė, kad tabako gaminių kompanijos slapta propaguoja rūkymą kurdamos video ir talpindamos juos populiariose interneto svetainėse. Iš tikrųjų, nereikia ilgai ieškoti, kad pvz. youtube.com rastum video, kuriuose rodoma kaip laikyti cigaretę, kad atrodytum „kietas“, ar pasakojama, kad rūkymas yra gerai, o jį ribojantys įstatymai turėtų būti panaikinti. Tačiau minėtų video niekaip neina susieti su tabako gaminių firmomis... Žinoma, kova už gyvenimą be tabako yra sveikintina, tačiau panašu, kad kovojantys prieš rūkymą elgiasi šiek tiek paranojiškai...  Tad metam rūkyti, o geriau net nepradedam...


@Creative Commons priskyrimo licencija. Žymos:   Aktuali informacija. Nuomonių ringas    Ar žinojote, kad...    Dienos tema    Kitos, geros idėjos    Laiškai    Lietuva    Pastebėjimai, mintys    Publicistika    Sveikata    Žmonės    Rūkymas    tabakas    hašišas    marihuana    opiumas
 Išsaugoti PDF formatu  Spausdinti

Šioje vietoje gali būti tavo reklama. Informacija telefonu 8 643 66066
Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko...
Visa aktuali informacija vienoje vietoje: naujienos, žinios, straipsniai, Idėjų saugykla, Idėjos verslui, Idėjos namams, Idėjos stiliui, Idėjos vaikams, Idėjos transportui, Idėjos šventėms, Idėjos miestui, Kitos, geros idėjos, Pikantiškos žinios, video online, filmai online, Asmeninė patirtis bei pastebėjimai, Reklamos sistemos AdText nemokama, tekstinių reklamų (blokų dydis ir spalvos pasirenkama individualiai) apsikeitimo sistema ir grafinių skydelių (banerių) reklamos sistema. Tokio tipo interneto reklamos sistemos taipogi žinomos kaip: banerių apsikeitimo sistema, interneto reklamos tinklas, banerinė sistema, reklamos skydelių sistema, internetinė reklaminių antraščių apsikeitimo sistema. Nemokami skelbimai, įmonių katalogas, Automobiliai, Autobusai, Dviračiai, Motociklai, Priekabos, Spec. Technika, Žemės ūkio technika, Dalys, aksesuarai, Paslaugos, Nuoma, Garažai, Sodybos, Patalpos, Namai, Butai, Sklypai, Statybos paslaugos, Siūlo darbą, Ieško darbo, Kursai, mokymai, Renginių paslaugos, Dovanoja, Baldai, Augalai, gyvūnai, Auginantiems vaikus, Drabužiai, avalynė, Grožis, sveikata, Apyvokos reikmenys, Papuošalai, aksesuarai, Antikvariatas, Stac. kompiuteriai, Neš. kompiuteriai, Išoriniai įrenginiai, Komponentai, Programinė įranga, Tinklo įranga, Kompiuterių remontas, Mobilieji telefonai, Telefonai, faksai, Radijo, GPS įranga, Dalys, priedai, Remontas, priežiūra, Audio, Video, Buitinė technika, Biuro technika, Remontas priežiūra, Kinas, Turizmas, stovyklos, Pažintys, Renginiai, Tinklapiai, portalai, Rasta, Pamesta ir kiti skelbimai bei informacija

_________________________________________________________________________________________________

©2012-2021 Norim LT™ | Skelbk skelbimus ar kitą informaciją - neriboto galiojimo skelbimas tik 4€! Skelbti dabar →